Soğuk ve kar gidiyor, sıcak ve yağmur geliyor

Soğuk ve kar yurdu terk etti. Türkiye bu kez de sıcak, ancak sağanak yağışlı havanın etkisine girdi.

İSTANBUL /ANKARA- Soğuk ve kar yurdu terk etti. Türkiye bu kez de sıcak, ancak sağanak yağışlı havanın etkisine girdi. Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar artacak, çarşamba gününden sonra kuzeybatı bölgelerinden başlayarak azalacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün Trakya ve Ege kıyıları sağanak yağışlı olacak. Yurdun geri kalan bölümünde yağış beklenmezken, sabah yoğun sis görülecek.
Yarın, Marmara, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile Ege Bölgesi'nin tamamında sağanak bekleniyor. Diğer bölgeler parçalı bulutlu ve sabah sisli olacak. Çarşamba Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun tamamıyla Doğu Anadolu'nun batısında sağanak beklenirken, Trakya'nın yüksek kesimlerinde de kar görülecek. Çarşamba gününe kadar yükselecek olan sıcaklıklar, kuzeybatıdan başlayarak azalacak.
Başkentte 'gizli' tehlike
Başkentte dün öğle saatlerinde şehiriçi ve çevre yollarda 200'ü aşkın trafik kazası oldu. Can kaybı olmayan kazalarda çok sayıda kişi yaralandı. Kazalar, Çankaya, Keçiören, Mamak, Altındağ ve Yenimahalle'de yoğunlaşırken, köprü üzerlerinde çok sayıda zincirleme trafik kazası meydana geldi. Trafik ekipleri 'gizli buzlanma' nedeniyle aynı anda meydana gelen kazalara yetişmekte güçlük çekerken birçok cadde, zincirleme kazalar nedeniyle trafiğe kapandı. Büyükşehir Belediyesi buzlanma ve karla mücadele çalışmalarına hız verdi.
(Radikal, aa)