Soğuklar titretiyor

Türkiye'de hava sıcaklıkları, güneydeki birkaç kent dışında bütün yurtta gece eksilerde seyrediyor. Erzurum sıfırın altında 26 dereceyle yine en soğuk kent. Kayseri de önceki gece eksi 22.8'le titredi. Kütahya'da bir vatandaş donarak yaşamını yitirdi. Muş'ta bir kişi çığ altında kaldı.

İSTANBUL/KÜTAHYA/MUŞ - Türkiye, 'dondu'. Hava sıcaklığı güneydeki birkaç kent dışında tüm yurtta geceleri eksilerde seyrediyor. Erzurum yine sıfırın
altında 26 dereceyle en soğuk kent oldu. Soğuk hava can almaya devam etti. İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir barakada yaşayan 45 yaşındaki Nevin Demir ile Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Esenköy'de oturan 68 yaşındaki Ayşe Saldık, donarak ölmüş halde bulundu.
Üniversiteye kurt indi
Kastamonu'da, yoğun kar yağışı nedeniyle ormanda yiyecek bulamayan aç kurtlar, önceki akşam yaklaşık bin öğrencinin eğitim gördüğü Ankara Üniversitesi'ne bağlı Kastamonu Meslek Yüksekokulu'nun bahçesine girdi. Bir kurt uyuşturucu iğneyle uyutularak yakalandı. Kurdun daha sonra doğaya salıverileceği açıklandı. Gece kampüse bir kurt sürüsünün indiğini öğrenen öğrencilerse, tedirgin oldu.
Yoğun sise dikkat!
Öte yandan Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre hava sıcaklıkları hafta sonu batı bölgelerinde birkaç derece artacak. Kar yağışı doğu bölgelerinde sürerken, hafta sonu yurdun batı kesimlerinde yağmur etkili olacak. Marmara Bölgesi ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde bugün ve yarın yoğun sis bekleniyor.
Yarın Trakya, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi'nin doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi parçalı bulutlu. Haftanın ilk günü Marmara, Ege ve İç Anadolu'nun tamamında hava az bulutlu ve açık, Doğu Anadolu yağmurlu.
(Radikal, dha, aa)