Şok faturaya 'eski müşteri' indirimi

Şok faturaya 'eski müşteri' indirimi
Şok faturaya 'eski müşteri' indirimi
Türkiye tatilinde cep telefonuyla internetten müzik dinleyen Gökhan Yıldızhan'a kesilen 15 bin 158 Euro'luk faturada 'eski müşteri' indirimi yapıldı.

Türkiye tatilinde cep telefonuyla internetten müzik dinlediği için 15 bin Euro 'luk telefon faturası şoku yaşayan Gökhan Yıldızhan'a indirim yapıldı. Telefon şirketi, faturadaki ücreti 2 bin 900 Euro'ya indirdi.

MÜŞTERİNİN SÖZLEŞMESİ ESKİ

CEP telefonuyla Türkiye'deyken internetten müzik dinlemesi nedeniyle Gökhan Yıldızhan'a, 15 bin Euro'luk şok bir fatura gönderen telefon şirketi, yapılan itiraz üzerine hesaplamayla ilgili incelemesini tamamladı. Şirket, telefon faturasının 2 bin 900 Euro'ya indirildiğini bildirdi. Telekomünikasyon firmasından yapılan açıklamada, “Faturayı tekrar gözden geçirdik. Müşterinin sözleşmesi eski. Tarifelerde güncelleme yapılmadığını saptadık. Bu işlemi yaparak fatura ücretini yeniden hesapladık” denildi.

Daha da internete girmem: 15 bin euro fatura!


Şirketin incelemesini ardından 15 bin Euro yerine şimdi 2 bin 900 Euro ödeme ödemesi gereken Gökhan Yıldızhan, “Yine de çok fazla. Sadece biraz müzik dinlemenin karşılığında bu kadar para istenmesi normal değil. Faturanın bu kadar yükselmesini beklemeden hattı kapatmaları gerekirdi. Yapılan teklifle ilgili kesin kararımı vermedim” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Euro

  ,

  Türkiye

  ,

  Müzik

  ,

  İndirim

  ,

  Para

  ,

  Telefon

  ,

  şirket