Sokağa atılan aile yardım bekliyor

Sokağa atılan aile yardım bekliyor
Sokağa atılan aile yardım bekliyor
Şanlıurfa'da 4 aylık kira parasını ödeyemedikleri için evden çıkarılınca 2 gündür boş arazide yaşayan 7 kişilik Bozkurt ailesi, yardım istiyor.

RADİKAL - Sırrın Mahallesi'ndeki tek gözlü evde 5 yıldan bu yana kirada kalan 7 kişilik Bozkurt ailesi, ekonomik sorunlar nedeniyle 4 aylık kira ücreti olan 1200 lirayı ödeyemeyince yaşadıkları evin sahibi tarafından çıkarıldı. Engelli ve 5 çocuk babası 54 yaşındaki Cemal Bozkurt, ailesiyle 2 günden bu yana mahalle halkının verdiği yiyeceklerle boş arazide yaşıyor.

Evsiz kalan aile , başlarını sokacak bir eve yerleşmek istiyor. Birikmiş 1200 lira kira parasını ödeyemedikleri için sokakta kaldıklarını söyleyen Cemal Bozkurt, kendilerine yardım eli uzatılmasını istedi. Cemal Bozkurt, şunları söyledi:

"Şu an çok zor durumdayız. 5 yıldır oturduğumuz evden kira ödeyemediğimiz için çıkarıldık. Tanıdık kimsemiz olmadığı için mecburen bu boş araziye yerleştik. 2 gündür mahalle sakinlerinin getirdiği yiyeceklerle karnımızı doyurmaya çalışıyoruz. Elim sakat olduğu için sadece devletin bize vermiş olduğu 350 liralık maaşla geçinmeye çalışıyoruz. Bu para ne kiraya yetiriyor, ne de evin ihtiyacını karşılıyor. Şimdi sokaktayız ne yapacağımızı şaşırdık. Başımızı sokacak bir ev için yardımsever vatandaşlardan ve devletimizden yardım bekliyoruz."

Ayşe Bozkurt ise, akrabalarının ve gidecek yerlerinin olmadığını belirterek, "Biz dışarıda kaldık. Ne akrabamız var, ne de gidebilecek bir yerimiz var. Geceleri çocuklar korkudan uyuyamıyor. Ben devletten başımızı koyabileceğim bir ev istiyorum" dedi.
DHA-Ömer PINAR


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  kira

  ,

  engelli