Sokağa çıkma yasağına gürültülü protesto

Sokağa çıkma yasağına gürültülü protesto
Sokağa çıkma yasağına gürültülü protesto
Bingöl ve Şanlıurfa'da bazı ilçelerde uygulanan sokağa çıkma yasakları tencere, tava ve düdüklerle protesto edildi.

RADİKAL - Bingöl'de HDP'liler bölgede uygulanan sokağa çıkma yasaklarını tencere, tava ve düdük çalarak protesto etti.
Bingöl'de HDP ve DBP öncülüğünde Cizre, Silopi, Dargeçit, Sur ve Nusaybin ilçelerinde devam eden sokağa çıkma yasakları protesto edildi. HDP Bingöl İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup, bağlama, tef, tencere, tava ve düdük çalarak, Dörtyol Kavşağı'na yürüdü. Burada bir süre gürültü eylemi yapan protestocular yeniden HDP il başkanlığı önüne yürüyerek, buradan olaysız şekilde dağıldı.

Şanlıurfa'da da, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) üyeleri, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'in bazı ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağını oturma eylemi yaparak protesto etti.

Akşam saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplanan sendika üyeleri, 'Savaşa hayır barış hemen şimdi', 'Ölmek öldürmek istemiyoruz', 'Savaş değil müzakere, sağlık hakkı engellenemez', 'Savaş öldürür biz yaşatırız' sloganları attı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde gruba konuşan SES Şube Başkanı Ruken Kılınç, "Sağlık çalışanları, hastanelerden çıkmadan ateş altında çalışmak zorunda bırakılmıştır. Sağlık kurumları çatışma mekanı olmaktan çıkarılsın. Sağlık kurumları ve sağlık çalışanlarına yönelik tüm saldırılar dursun" diye konuştu.
DHA