Sokağa çıkmanın yasak olduğu Nusaybin'de silah ve patlama sesleri

Sokağa çıkmanın yasak olduğu Nusaybin'de silah ve patlama sesleri
Sokağa çıkmanın yasak olduğu Nusaybin'de silah ve patlama sesleri
Sokağa çıkma yasağının üçüncü gününde, polisin hendek kapatmak için başlattığı operasyonlar devam ederken, Nusaybin'de sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.

MARDİN - Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının 3’üncü gününde, güvenlik güçlerinin hendek kapatma ve barikatları kaldırmak için başlattığı operasyonlar sürüyor. Operasyonların yapıldığı mahallelerde zaman zaman silah ve patlama sesleri duyuluyor.

Bu sabah erken saatlerinde Yenişehir ile Dicle Mahallesi’ndeki hendeklerin kapatılması amacıyla operasyon başlatıldı. ’Akrep’, ’Toma’ ve zırhlı kepçe ile zırhlı ve paletli dozer tipi iş makineleriyle mahallelere giren güvenlik güçleri, sokaklardaki hendekleri kapatarak, barikatları kaldırmaya başladı. Güvenlik güçlerinin mahalleye girmesinden sonra da yoğun olarak silah ve patlama sesleri duyuldu.

ELEKTRİK VE SU KESİK

Bu arada dün akşam saatlerinde, nereden geldiği bilinmeyen bir kurşunun sırtına isabet etmesi sonucu yaralanan bir kişi, olay yerine gelen ambulansla, Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin’de elektrikler sık sık kesilirken, GSM ve internet erişimi de yapılamıyor. İlçede sadece Türk Telekom’a ait hatlardan belli aralıklarla görüşmeler yapılabiliyor.

(DHA)