Sokak yatışmıyor: 35 ölü

Sokak yatışmıyor: 35 ölü
Sokak yatışmıyor: 35 ölü
Suriye'de PYD'nin kontrolünde bulunan Kobanê kentine Irak Şam İslam Devleti IŞİD saldırılarını protesto eden grupların yurt genelinde başlattığı gösteriler sırasında Bingöl'de düzenlenen saldırıda şehit olan 2 polisle birlikte olaylarda 35 kişi hayatını kaybetti.

RADİKAL - Suriye 'de PYD'nin kontrolünde bulunan Kobanê kentine Irak Şam İslam Devleti IŞİD saldırılarını protesto eden grupların yurt genelinde başlattığı gösteriler sırasında Bingöl'de düzenlenen saldırıda şehit olan 2 polisle birlikte olaylarda 35 kişi hayatını kaybetti.

Olaylarda Diyarbakır 'da 10, Mardin'de 6, Siirt'te 5, Adana'da 1, Van'da 1, Batman'da 1 ve Muş'ta 1 olmak üzere salı gecesi başlayan olaylarda toplam 25 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi de yaralandı. Perşembe gecesi de Gaziantep, Bingöl'de yaşanan olaylarda da şehit olan polisler Atıf Şahin ve Hüseyin Hatipoğlu ile birlikte 10 kişi yaşamını yitirdi.

Pazartesi günü başlayan gösterilerde hayatını kaybedenlerin bulunduğu iller ve ölenlerin kimlikleri şöyle: 

DİYARBAKIR (10 ölü): Turan Yavaş, Hasan Gökyüz, Riyat Güneş, Hüseyin Ahmet Dakak, Mahmut Enes, Süleyman Kale, Yusuf Tokar, Mahsun Çoban, Uğur Özbay (19), Baver Şeyhanlıoğulları (18).

MARDİN (6 ölü): Sinan Toprak (18), Bilal Geze (29), Mehmet Erdoğan (22), Suudi vatandaşı Fehad İbrahim Elduveric (45), Suriye vatandaşı Abdullah Muhammed Latif (43), Abdülkerim Seyhan.

SİİRT (5 ölü): Yusuf Çelik (17), babası Necmettin Çelik (45), Mehdi Erdoğan (35), Davut Nas (19), Kamil Taş (28). 

ADANA (1 ölü): Ahmet Albay (65)

MUŞ (1 ölü): Hasan Buksur (25) 

BATMAN (1 ölü): Emrah Demir (23).

VAN (1 ölü): Hamit Caner (55) 

GAZİANTEP (4 ölü)

BİNGÖL (6 ölü): 2 polis ve onların şehit edilmesinin ardından düzenlenen operasyonda öldürülenler.

ABD: Kobani krizini hiçbir ülkenin tek başına çözmesini beklemiyoruz

IŞİD'e yönelik 11 yeni hava saldırısı

Gaziantep'te iki grup arasında silahlı çatışma: 4 ölü

Okmeydanı'nda polise ateş açıldı