Sokaklar kıpkırmızı

Yaklaşık 5 bin kişi Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. İstiklal Marşı'nın okunduğu sırada Atatürk Anıtı'na çıkan birkaç kişi büyük bir Türk bayrağı açtı.

İZMİR

Yaklaşık 5 bin kişi Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. İstiklal Marşı'nın okunduğu sırada Atatürk Anıtı'na çıkan birkaç kişi büyük bir Türk bayrağı açtı. Daha sonra yürüyen grup, Birinci Kordon'daki kafe ve barların önünde oturanlara tepki gösterdi. Güvenlik güçleri, bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, kafe ve barlarda oturanlardan bazıları mekanları terk etti.
MERSİN

Yedi kişi Türk bayraklarıyla İl Jandarma Komutanlığı önünde toplandı. Bu sırada 46 yaşındaki Mehmet Ali Bilin, kuru sıkı tabancala havaya ateş edince, gözaltına alındı. Yaklaşık 500 kişi de 52 katlı Metropol binası önünde toplandı ve 'Silah istiyoruz' diye bağırdı. Terörle Şube Müdürü Hikmet Bulak, "Bazı insanların provokasyonuna gelmeyin" deyince kalabalık dağıldı.
ANTALYA

Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi, her şehit için birer dakika saygı duruşunda bulundu. 'Habur kapatılsın peşmerge aç kalsın' sloganları atan grup olaysız dağıldı. Manavgat'taysa 200 kişilik kalabalık, İlçe Jandarma Komutanlığı'na yürüdü. Jandarma Binbaşı Haluk Ziya Namlı, vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
AFYON

İki şehit veren Afyonkarahisar'da çeşitli yerlerde eylem yapıldı. Anıtpark'ta toplanan yaklaşık 1500 kişi sloganlarla askerlik şubesinin
önüne yürüdü. Topluluk içindeki gençler, 'Bizi de askere alın' diye bağırdı. Konya-Afyonkarahisar karayolu da kamyoncular tarafından yarım saat trafiğe kapatıldı.