Sokakta çatışan eşkiyalar 12 yaşındaki Alev'i öldürdü

39 yaşındaki Şebnem Öner Aydın didim ilçesindeki Mavişehir Halk Pazarı'ndaki tezgâhında kuru yemiş satıyordu. Silah seslerini duyduğunda kızı 12 yaşındaki Alev'in üstüne kapandı.

AYDIN - 39 yaşındaki Şebnem Öner Aydın didim ilçesindeki Mavişehir Halk Pazarı'ndaki tezgâhında kuru yemiş satıyordu. Silah seslerini duyduğunda kızı 12 yaşındaki Alev'in üstüne kapandı. Ama geç kaldı. Alev iki grubun silahlı çatışmasının arasında kalarak öldü.
Mavi Şehir Mahallesi'deki Halk Pazarı'nda önceki akşam meydana gelen olayı anne Öner şöyle anlattı: "Önce otoparkta bir kişinin, yol kenarında içinde iki kişinin bulunduğu bir otomobile ateş ettiğini, daha sonra araçtan da ateş edildiğini gördüm. Yanımda iki çocuğum vardı. Kızıma sarılıp yere eğildim, onu ve kendimi korumaya çalıştım. Sağ elimden yaralandım. Yere düştük. Arabaya doğru koştum, 'Niye ateş ediyorsunuz' diye bağırdım, kaçtılar. Döndüğümde yerde yatan kızımı kucağıma almaya çalıştım. Başının arkasından kanlar aktığını gördüm. Yüreğim yanıyor."
Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu 7'nci sınıfa geçen Alev'in ölmesinden sonra jandarma olayda kullanılan tabancayı buldu. Çatışmaya karışan otomobildeki iki kişi de yakalandı. Kaçmayı başaran yaya saldırgansa aranıyor.
'Yapan insan olamaz'
Kızı kollarında ölen anne ve aile hâlâ yaşadığı şoktan kurtulamadı. Eşi çobanlık yapan, kendisi de pazarda tezgâh açarak aile bütçesine katkıda buluna Öner, gözyaşları içinde "Kızımı benden alanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Bunu yapanlar insan olamaz. O kadar kalabalığın içinde, hesaplaşma içine giren serseriler benim kızımı buldu. Alev'imi kim geri getirecek" diye konuştu.