Sokakta eğitim

20 bin civarında sokak çocuğunun bulunduğu Diyarbakır'da, gönüllü eğitmenler, sokakta çalışan çocukları etkinliklerle rehabilite ediyor.

DİYARBAKIR - 20 bin civarında sokak çocuğunun bulunduğu Diyarbakır'da, gönüllü eğitmenler, sokakta çalışan çocukları etkinliklerle rehabilite ediyor.
Diyarbakır'da sokakta çalışan çocukların rehabilitasyonuna yönelik çalışma yürüten kuruluşlardan biri olan Çocuk Durağı Derneği'nde 20 gönüllü eğitmen, bir araya gelerek sokakta çalışan çocukları rehabilite etmek için uğraş veriyor. Çocuk Durağı Derneği Başkanı (ÇOCUK-DER) Abbas Aça, geçen yıl bir grup rehber öğretmenle bir araya gelerek, 'Eğitimde Olup Sokakta Çalışan Çocukların Eğitici Sosyal Faaliyetlere Yönlendirilmesi Projesi' (SOÇEP) kapsamında sokakta çalışan çocuklara yönelik faaliyet başlattıklarını belirtti.
Çalışmalarını 12 kuruluşun desteğiyle yürüttüklerini ifade eden Aça, çocukları satranç, folklor, müzik, tiyatro, bilgisayar, masatenisi, perküsyon (ritim), resim ve drama gibi etkinliklere yönlendirdiklerini anlattı.