'Sokakta içki içmeyin' tartışması: 7 yaralı

'Sokakta içki içmeyin' tartışması: 7 yaralı
'Sokakta içki içmeyin' tartışması: 7 yaralı
Kadıköy'de, bir sokakta çıkan kavgada 7 kişi yaralandı. İddialara göre, yaklaşık 20 kişilik bir grup sokakta içki içen bir başka gruba "Burada içki içmeyeceksiniz" diye saldırdı. Ellerinde kesici aletler bulunan saldırganlar, 7 kişiyi çeşitli yerlerinden yaralayarak kaçtı.

Sefa KIDIK 

İSTANBUL - Caferağa Mahallesi, Dr. İhsan Ünlüer Sokak’ta saat 00.30 sıralarında gerçekleşen olay iddialara göre şöyle meydana geldi:

Sokakta içki içen gruba, üzerlerinde motosiklet kullananların giydiği kıyafetler bulunan yaklaşık 20 kişi müdahale etti. "Burada bir daha içki içmeyeceksiniz" diyen grupla, alkol alanlar arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında saldırgan gruptan bazıları, kesici aletler kullanarak 5 kişiyi darp ederek çeşitli yerlerinden yaraladı. Olaylar sırasında polisi aramak isteyen 2 kişi de bıçakla yaralandı. Saldırganlar olay sonrası kaçarak izlerini kaybettirdi. Yaralılar özel araçlarla yakındaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından Nezih Ayak, İnan Aruh, Sertaç Birgin, Yiğit Hadi İlde, İsmet Ozan Eras Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Semih Ergeleli Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Öncel Yüksel ise Siyami Ersek Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yaralılardan İsmet Ozan Eras ve Öncel Yüksel’in durumunun ağır olduğu belirtildi. Polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulunurken, kaçan saldırganlarla ilgili araştırmalarına başladı.
Saldırı sırasında darp edilen Nezih Ayak, kendilerine "Bundan sonra burada içmeyeceksiniz, bir daha burada olmayacaksınız" diyerek saldırıldığını iddia ederek, "Yerdeki yaralananlara yardım için koştuk. Bize de saldırdılar. Orada kim var, kim yoksa dağıttılar" dedi. Saldırganların sokağa yaya olarak geldiklerini belirten Nezih Ayak, "Üzerlerindeki kıyafetlerin arka kısmında Hell’s Angels (Cehennem Melekleri) yazılıydı" diye konuştu.

Bazı sokak sakinleri her gece sokaklarında içki içilmesinden ve gürültüden şikayetçi olduklarını belirterek, "Şikayet etmediğimiz merci kalmadı. Sabah saatlerine kadar alkol alıp bizleri rahatsız ediyorlar" dediler. (dha)