'Solcularla sağcılar kavga ediyor' diye yemekhaneye duvar örüldü!

'Solcularla sağcılar kavga ediyor' diye yemekhaneye duvar örüldü!
'Solcularla sağcılar kavga ediyor' diye yemekhaneye duvar örüldü!
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi yemekhanesi "Sağcı ve solcu öğrenciler kavga ediyor" gerekçesiyle duvarla ortadan ikiye bölündü.

Radikal.com.tr - DTCF'deki, duvar bu öğretim yılının başında örüldüğünden bu yana, 'ülkücü öğrenciler' bir tarafta, diğer öğrenciler ise duvarın diğer kısmında yemek yiyor. 
Evrensel gazetesinden Uğur Erman ve Onur Rumet Kaya'nın haberine göre, geçen yıl yemekhanede üniversite öğrencilerinin astığı YÖK afişinin ülkücüler tarafından sökülmesi sonrası yaşanan olaylar sebebiyle bu yıl üniversite yönetimi ve dekanlık çareyi yemekhaneyi bölmekte buldu. Yaşanan tartışmanın çatışmaya dönmesinin ardından fakülteye çevik kuvvet polisleri girmişti. Olayın ardından çok sayıda öğrenci çeşitli cezalarla ya okuldan uzaklaştırdı ya da ilişiği kesildi.

‘DUVAR ÇÖZÜM DEĞİL, KUTUPLAŞMA YARATIYOR'
Yaşananların ardından bu yıl yemekhane ortasına yapılan duvara öğrencilerden tepki var. Antropoloji 2. Sınıf Öğrencisi Melisa Yağcı, “Arka kantinden yemekhaneye giren ülkücülerin orta bahçe öğrencilerini görmemesi için yapılmış bir çözüm olarak düşünülmüş. Duvarın olması ayrı düşüncedeki öğrencileri kışkırtıyor ve kutuplaşmalarına sebep oluyor” dedi. Durumun yemekhane çalışanları için de bir zorluk olduğunu söyleyen Yağcı, 'orta kantin' ve 'arka kantin' çatışmasının farklı alanlara yayıldığını ve bunun yakında sınıflarda da başlayacağını ifade etti. 


  http://www.radikal.com.tr/115380411538049

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kimin yüzde ellisi? - GaletaUnu

  Kimin yüzde ellisi ördürdü bu duvarları acaba? Biz bu sağ sol kavgasını daha önce de izledik? N'oldu merkez sağ partisi, merkezden çıkıp sağa mı gitti? Yazık ki ne yazık! Solcular uslu durmuyor değil mi? Her dediğinizi yapsalar sağcılar ses etmeyecek, kavga etmeyecek değil mi? Gezi Parkı Direnişi'nden bir slogan aktarayım: Sağ sol yok direniş var! Recep Tayyip Erdoğan'ın bu akşamki(03.09.2013'ü 04'e bağlayan akşam) konuşmasında Gezi Parkı'yla ilgili konuşmasında Gezi Parkı'ndan yetkililerle konuşulduğunu ama onların -direnişçilerin- direnmeye devam ettiğini söylemişti.O yüzden kesinlikle bilir, Hülya Avşar olsun, Necati Ateş olsun bu sloganları kesinlikle aktarmıştır. Şimdi bu duvarlar kesinlikle "Cehape" zihniyetinin ürünüdür sanırım. Zira cehape her yerde kendi yüzde ellisinden bahsetmektedir. Gezi Direnişi'nde elde edilen tüm birliktelik ve başarılı işler üzerine siyasi hareket başlatılmış durumdadır. AKP'nin kendi sosyal medya ekibinden tutun da bu olaya kadar bir çok alanda bir kötüleme politikası izlenmektedir. Varsa bir kavga sağcılarla değil AKPlilerle olduğu inancındayım.

  Bir donem ocakta takilan biri olarak - kujo84

  Insanlarin astigi afisten,atigi slogandan neden bu kadar cok korkuyorsunuz.Hadi istemiyorsunuz tmm sevmediniz afisi de siz kimsiniz millete sus burda sdce biz konusuruz diyeceksiniz.Madem fikirleriniz cok dogru sizde karsisina afis asin.Madem anlamiyorsunuz anlayana kostek olmayin bari :) Bu akliniz ve kaba saba tavirlariniz yuzunden ocagi biraktim zaten.

  Okumakla adam olunmuyor - PAN-ZEHİR

  Eğitimle adam olunamadığın en büyük göstergesidir bu duvar ve Ankara Üniv.

  Bence Üçe Bölünsün. - Clear

  Sağcılar sağ tarafa,solcular sol tarafa,diğerleri de orta tarafa alınsın.Yemekler de öyle...Sağcılara kuru fasül nohut ve pilav,solculara Hazar Denizinden mersin balığının siyah havyarı ve borc çorbası,ne sağcıyım ne de solcu diyen ortadakilere de istakoz,kerevit,makarna,jambon falan verilsin.Kimin ne olduğu ve ne yediği belli olsun.Ayrıca sağcılara börk,solculara parka ve ortadakilere de futbolcu forması hediye edilip,gönülleri alınsın.Ha,ha,ha!

  - momentum

  Bakın sayın Radikal, bilginiz için bir bilinçaltı analizi: şu kısa haberin iki yerinde grupları şöyle sınıflandırmışsınız: "öğrenciler" ve "ülkücüler": "öğrencilerin astığı afişi ülkücüler indirdi", "ülkücülerin öğrencileri görmemesi için". Eğer siz "halk plajlara hücum etti vatandaş denize girecek yer bulamadı" diyen tek parti döneminin valisini aşamadıysanız, onların da 70'lerde birbirlerini yiyen abilerinin seviyelerini aşamamaları normal.

  DUVAR ÇÖZÜM OLMAZ - pispor

  aksine daha da kavgacı olurlar bırakın kardeşim kozlarını paylaşsınlar orta yerde üniversite okuyorlar aklı başında insanlar

  ... - Atsız1944

  Afişte ne yazıyordu acaba da kavga çıkmış? Haberde boş kalan kısımlar olmasın.