Solin, Başbakan'dan 'annesini' istedi

Solin, Başbakan'dan 'annesini' istedi
Solin, Başbakan'dan 'annesini' istedi
KCK davası kapsamında tutuklanan Hanım Onur'in lösemi hastası kızı 5 yaşındaki Solin Onur, annesinin yanında olması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

CİZRE - Cizre Belediye Başkan Yardımcılığı yaparken 2011 yılı Eylül ayında tutuklanan Hanım Onur’un lösemi hastası kızı 5 yaşındaki Solin ve epilepsi hastası oğlu 7 yaşındaki Mirhat Onur için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin bunun üzerine çocukların tedavisi için devreye girdi.

Bakan Şahin’in talimatı üzerine Cizre Kaymakamı Şenol Koca, dün aileyi evinde ziyaret ederek çocukların tedavisi için ellerinden gelen bütün olanakların seferber edileceğini söyledi.

Kaymakam Koca’nın ziyaretinden sonra kameralar aracılığı ile annesine yazdığı şarkıyı Kürtçe okuyan Solin şarkısında, "Bahar gelip geçti, gözlerim hep seni bekler. İsteklerim yerine gelmiyor, bu ayrılık bitsin artık vallahi çok zordur" dedi. Solin’in ağabeyi Mirhat da annesine yazdığı şarkıyı Türkçe söyleyerek anne özlemini dile getirdi.

Mirhat Onur, Başbakan Erdoğan ’a seslenirken şöyle dedi:
"Benim gibi binlerce çocuk var. Hepimiz annelerimizi özlüyoruz. Başbakanımızın annesi öldü, ne kadar üzüldüğünü gördük. Bizim annemiz cezaevinde. Başbakan hiç annesini özlemiyor mu? Her çocuk annesinin, her anne de çocuğunun yanında olmak ister. Annem bırakılsın. Anneler gününde annemiz bizim yanımızda değildi. Annemiz yanımızda olmadığı için çok üzülüyoruz. Biz annemizi istiyoruz. Başbakan’dan yardım bekliyoruz."

Hanım Onur’un annesi Ayşe Yural ise, annelerinin çocukların yanında olması, kızının serbest bırakılması gerektiğini anlatırken, "Çocukları anneleri yanında olmadığı için tedaviye istenilen düzeyde yanıt veremiyor. bu konuda yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz" diye konuştu.

DHA - Ramazan İMRAĞ


  http://www.radikal.com.tr/112076311207632

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık - oremar30

  Bu durumda olan binlerce aile var.Kck operasyonlaro kapsamında binlerce ailenin düzeni bozuldu ve yıllar gecti tahliye etmeye başladılar cünkü ortada suçlanacak hiç bir sebeb yok.Dileğim odur ki bu insanların bir an önce ailelerine kavuşmaları. SOLİNLER ÖLMESİN!

  Sizler anneniz sevemezsiniz(!).. - Baran75

  Zindanlar,Katliamlar,Inkarlar, Iskence ve zülm den baska bu memleket bize hicbirseyi layik görmedi. Silahi aldik Terörist olduk, Siyaset yaptik zindanlara atildik, susuturulduk. Biz Kürt olamayiz,Hakkimizi savunamayiz, Annemizi sevemeyiz. Sucumuz kürt olmak, Efendilerimiz (!) neyi öngörürse onu yapabiliriz