Soma'da kamyon dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı

Soma'da kamyon dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı
Soma'da kamyon dehşeti: 1 ölü, 3 yaralı
Manisa'nın Soma İlçesi'nde kontrolden çıkan kamyon önce kırmızı ışıkta duran işçi servisine, ardından bir işyerinin tabelasına, sonra da kaldırımda yürüyen Tülay Demirtaş'a (27) çarptı. Kazada aracın altında kalan Demirtaş ölürken, işçi servisindeki 3 kişi yaralandı.

RADİKAL - Soma'dan Bergama yönüne giden Ali Çıngal (50) yönetimindeki 45 VN 705 kamyon, dün gece  bilinmeyen nedenle kontrolden çıkarak önce kırmızı ışıkta duran 35 BP 420 işçi servisine, ardından bir işyerinin tabelasına, daha sonra da kaldırımda yürüyen Tülay Demirtaş'a çarptı. Yaklaşık 1.5 metre kamyonun altında sürüklenen Demirtaş, sıkıştığı aracın altında kanlar içinde kaldı. Ayrıca servis aracındaki 3 kişi yaralandı. Hasar gören araçlar ile yaralıları görenler sağlık, AKS 110 ve polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine kaza yerine gelen AKS 110 ekipleri, sağ ön tekerleğin altında sol kolu sıkışan Demirtaş'ı çıkardı. Sağlık ekipleri, Demirtaş ile birlikte kazada yaralanan Erol Süer (46), Mustafa Uçar (35) ve Ahmet Yılmaz'ı (28), ambulanslarla, Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahale sonrası yaralılardan durumu ağır olan Tülay Demirtaş, ambulansla Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak Demirtaş, tedaviye alınmasına rağmen kurtarılamadı. Kamyon şoförü Çıngal gözaltına alındı. Kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
DHA-Serkan ÖZDEMİR


  ETİKETLER:

  Gece

  ,

  Kırmızı

  ,

  müdahale

  ,

  manisa