Soma'da madenci eşlerinin paraları hesaplarına yatırıldı

Soma'da madenci eşlerinin paraları hesaplarına yatırıldı
Soma'da madenci eşlerinin paraları hesaplarına yatırıldı
Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren madenciler için yatırılan paraların banka memuru tarafından dolandırıldığı ortaya çıkmıştı. Facianın ardından bir kez daha kahrolan ailelere iyi haber bankadan geldi. Paralarının banka tarafından hesaba yatırıldığını söyleyen Meryem Gül, 'Yeni hesap açılarak param yatırıldı, artık içim rahat' dedi.

RADİKAL-  Banka memurunun dolandırdığı, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren madenci ailelerinin parası, banka tarafından hesaplarına yatırıldı Soma'da, banka memurunca dolandırılan, maden faciasında hayatını kaybeden işçi ailelerinin parası, banka tarafından hesaplarına yatırıldı. Maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden Ali Gül'ün eşi Meryem Gül, 200 bin liraya yakın parasını yeniden geri almanın sevincini yaşadığını söyledi.

'ÇOCUĞUMA SÜNNET YAPACAĞIM'
Gül, "Yeni hesap açılarak param yatırıldı, artık içim rahat. İlk işim, paranın bir kısmıyla ev almak. Kalan kısmını da çocuklarım için harcayacağım. 15-16 Ağustos 'ta oğluma sünnet yapacağım" diye konuştu.

DİĞER 3 MADENCİNİN AİLELERİNE DE PARALARI ÖDENDİ
Soma Kaymakamı Bahattin Atçı da mağdur edilen diğer 3 madencinin ailelerinin parasının ödendiğini belirterek, dolandırılan diğer vatandaşların parasının da hesaplarına aktarılacağını anlattı.
Soma'daki faciada yaşamını yitiren işçilerden Ali Gül'ün eşi Meryem Gül, bir banka görevlisinin ailesine gelen yardımların bulunduğu hesaptaki parayı çekerek, kendisini dolandırdığını ileri sürmüştü.

(AA)


  ETİKETLER:

  sünnet

  ,

  Maden

  ,

  Banka

  ,

  ağustos

  ,

  ev almak