Soma'da madende korkutan yangın

Soma'da madende korkutan yangın
Soma'da madende korkutan yangın
301 işçini yaşamını yitirdiği Soma'daki maden faciasının birinci yıl dönümünün üzerinden henüz iki gün geçmişken yine bir maden yangını yaşandı.

RADİKAL - Soma’da facianın yaşandığı Eynez madenine 301 işçinin hayatına mal olan facianın birinci yıl dönümü üzerinden sadece iki gün geçti. Hürriyet 'ten Banu Şen'in haberine göre, Eynez madenine yakın olan İmbat madeninin dışında büyük bir yangın çıktı.AMBULANSLAR GÖNDERİLDİ

Yangının madenin atölye ve lambahanede çıktığı belirtiliyor. Soma faciasının yaşandığı madene yakın bir bölgenin alev alması heyecana neden oldu.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans gönderildi.

YARALI VE CAN KAYBI YOK'

Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul hurriyet.com.tr'ye "Koğuş ve lambahanelerin olduğu bir bölümde yer üstünde yangın olduğunu öğrendik. Şirket sahibiyle görüştüm. Herkes Yangını söndürmeye Çalışıyor şu anda. Yaralı ve can kaybı yok. Buna şükrediyoruz. Bununla geçmiş olsun diyoruz" dedi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Yangın sırasında önlem amacıyla yer altındaki işçiler de tahliye edildi. Yangın madenciler ve itfaiyenin yoğun çabaları sonucu söndürüldü.  

Yangının çıktığı İmbat madeninde üç gün önce bir işçi yaralanmıştı.

Kızından Soma faciasında ölen babasına mektup: Cennet mutlu bir şekilde bizi bekle


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Maden

  ,

  Cennet

  ,

  ,

  tahliye

  ,

  şirket