Soma'da OHAL gibi önlemler: ÇHD'li avukatlar gözaltına alındı

Soma'da OHAL gibi önlemler: ÇHD'li avukatlar gözaltına alındı
Soma'da OHAL gibi önlemler: ÇHD'li avukatlar gözaltına alındı
Soma'da ilçeye girişler kontrol altına alındı. Manisa Valiliği de bugün de ilçede yapılması beklenen tüm gösteri, protesto ve yürüyüşleri yasakladı. Gözaltına alınan ÇHD'li avukatlar daha sonra serbest bırakıldı.

Radikal.com.tr - İlçe girişinde emniyet güçleri özellikle otobüsler ve Manisa dışından gelen otomobilleri durduruyor. Neden geldikleri soruluyor ve bazı kişilerin girişine izin verilmiyor.

İlçenin 3 girişi de yani Bergama-Kınık, Savaştepe ve Akhisar girişleri polis kontrolü altında tutuluyor. Otobüs ve binek araçları durduruluyor... Gelenlere neden geldikleri soruluyor...

Herkesin kimlik kontrolü yapılıyor... Madenci yakınlarına yardım için gelenlere izin veriliyor ama herhangi bir eyleme katılacaklar geri gönderiliyor.

İlçenin içinde de çok sayıda polis var. Hem sivil hem de çevik kuvvet, geniş güvenlik önlemi aldı.

MANİSA VALİLİĞİ SOMA'DA GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞÜ YASAKLADI

Manisa Valiliği dün olaylarla sonlanan yürüyüşün ardından, bugün de ilçede yapılması beklenen tüm gösteri, protesto ve yürüyüşleri yasakladı.

Valilikten yapılan açıklamada "İçinde bulunduğumuz bu acılı ve hassas dönemde bu tür yasa dışı provokatif eylemlere bundan sonra da müsaade edilmeyeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

AVUKATLAR GÖZALTINDA

Faciadan sonra bölgeye giden Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlar Selçuk Kozağaçlı, .Nergiz Tuba Aslan, Dinçer Çalım, Günay Dağ, Efkan Bolaç, Fatma Demirer gözaltına alındı. Avukatların gözaltına alınırken darp edildikleri ve spor salonunda tutuldukları belirtildi. Avukatlar daha sonra serbest bırakıldı.

GAZETECİLER DE İLÇE DIŞINA

Soma'da haber için bulunan gazetecilerden sarı basın kartı olmayanların da ilçe dışında bırakıldığı ifade edildi.

 

 

 (AVUKAT EFKAN BOLAÇ- FOTOĞRAF: TWİTTER)

 

AVUKAT SELÇUK KOZAĞAÇLI (FOTOĞRAF: TWİTTER)

 

Soma'nın sorumlusu iki kişi mi olacak?

 

İzmir'de polis 10 yaşındaki çocuğu da gözaltına almak istedi

 

Soma'da plastik mermi, biber gazı ve TOMA