'Son Nokta'cılar savcıya selam gönderirmiş

İki uyuşturucu çetesi arasında 5 milyon dolar yüzünden başlayan savaşı bitirmek amacıyla İstanbul ve Aydın'da düzenlenen 'Son Nokta' adı verilen operasyonla ilgili iddianamede...

İSTANBUL - İki uyuşturucu çetesi arasında 5 milyon dolar yüzünden başlayan savaşı bitirmek amacıyla İstanbul ve Aydın'da düzenlenen 'Son Nokta' adı verilen operasyonla ilgili iddianamede, 28 zanlı hakkında, 1,5 ile 54 yıl arasında değişen hapis cezaları istendi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, çete üyelerinden Hasan Derya Soy ve Cihangür Altun, cezaevinde dışarıdaki çete elemanlarıyla cep telefonuyla konuşuyordu. Zanlılar, Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca haklarında yürütülen bir soruşturma kapsamında, bir savcıyı arayıp, zanlılardan Adem Kamiloğlu'nun selamını iletiyor ve yardımcı olmasını istiyordu. İddianamede, Atilla Önder, Fikret Eskin, Soner Şengüler ve Murat Bebek'in 19 ile 54'er yıl, Hasan Derya Soy'un da aralarında bulunduğu diğer sanıklar için de 42 yıla kadar hapis cezası istendi.