Son SBS'de 718 hata

Son SBS'de 718 hata
Son SBS'de 718 hata
MEB, son kez yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda 718 adayın sonuçlarının hatalı hesaplandığını açıkladı.
Haber: UMAY AKTAŞ SALMAN - umay.aktas@radikal.com.tr / Arşivi


Milli Eğitim Bakanlığı geceyarısı süpriziyle açıkladığı SBS sonuçlarında Fransızca ve Almanca testini yanıtlayan 718 öğrencinin sonuçlarının hatalı olduğunu açıkladı.
Bakanlık’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:


“12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan Seviye Belirleme Sınavı sonuçları ile ilgili olarak yapılan inceleme neticesinde sınavda Almanca ve Fransızca testlerini yanıtlayan 718 adayın puanlarının hesaplanmasında, farklı bir cevap anahtarı ile değerlendirmekten kaynaklanan yanlışlık olduğu görülmüştür.


12 Temmuz gecesi saat 00.00 itibariyle ilan edilen sonuçlardaki yanlışlık fark edilir edilmez sınav sonuçlarında hata olan bu öğrencilerimizin sınav kâğıtları doğru cevap anahtarı ile birkaç saat içinde yeniden değerlendirilerek hesaplanmıştır.

Yeniden hesaplanan bu sonuçlar 12 Temmuz 2013 günü saat 17.00 itibariyle yayınlanmıştır. Bu vesile ile herhangi bir adayın mağduriyet yaşamaması için gerekli bütün tedbirler alınmıştır. Yeni sonuçlar neticesinde hiçbir öğrencimizin herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir.

ÖZÜR DİLERİZ

Yapılan bu yanlışlık nedeniyle bütün öğrenci , veli ve ilgili herkesten Bakanlık olarak özür dileriz.
Konu ile ilgili olarak her ne gerekçeyle olursa olsun ihmali ya da kusuru bulunan bütün yetkililer hakkında gerekli inceleme ve araştırma başlatılmıştır."