'Sorumlular yakalanıyor'

Mersin Emniyet Müdürlüğü, pazar günkü nevruz kutlamalarında bayrağını yere atıp, yakma girişiminde bulundukları tespit edilen 14 ve 12 yaşındakiiki çocuğun yakalandığı belirtildi.

MERSİN - Mersin Emniyet Müdürlüğü, pazar günkü nevruz kutlamalarında bayrağını yere atıp, yakma girişiminde bulundukları tespit edilen 14 ve 12 yaşındakiiki çocuğun yakalandığı belirtildi. Emniyetin açıklaması şöyle: "Yapılan çalışmalar neticesinde, ay yıldızlı bayrağımızı yakma ve çiğnemeye cüret eden şahıslar yakalanmıştır. Böylesi gaflet ve hıyanete neden olan teşvik ve tahrikçilerin tespit ve yakalama çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca, kutlamanın yapıldığı akşam, yoğunlukla Güneydoğu ve Doğu Anadolu'dan göçle gelen ve devletine ve bayrağına saygılı olan vatandaşlarımızın ev ve işyerlerine saldırıda bulunulmuş, ancak emniyet güçlerince verilmek istenen zararlar büyük ölçüde önlenerek sorumlular gözaltına alınmıştır."
Açıklamada, nevruz öncesi ve sonrası olaylara karıştıkları tespit edilerek yakalanan 30 kişinin çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandığı, halen gözaltında soruşturması süren altı kişinin bulunduğu belirtidi.
Mersin'de bir saldırı daha
Mersin dünkü 'Bayrağa Saygı' yürüyüşü sırasında bir bayrağa saldırı olayına daha sahne oldu. Tırmıl Sanayi Sitesi'nde demir doğrama atölyesi bulunan Ali Ceren'in, bayrak yakma girişimine tepki olarak astığı Türk bayrağı, atölyede çıraklık yapan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi nüfusuna kayıtlı 15 yaşındaki genç tarafından indirilerek yakılmak istendi. Esnaf son anda çocuğun elinden bayrağı alarak durumu polise bildirdi. Gözaltına alınan R.T.'nin işine son veren Ceren, "İki buçuk yıldır yanımda çalışıyordu. Anormal bir hareketini görmemiştim. " dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7418367418360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.