Sorun istemeyenlere

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sivil havacılık sektörünün eleştirilerine sert çıkarak, "Sorunların olmadığı tek yer Feriköy Mezarlığı'dır" diye konuştu.

İSTANBUL - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sivil havacılık sektörünün eleştirilerine sert çıkarak, "Sorunların olmadığı tek yer Feriköy Mezarlığı'dır" diye konuştu.
İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ulusal Havacılık Platformu tarafından üniversitenin Ayazağa'daki Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde dün Ulusal Havacılık Sempozyumu ve Çalıştayı düzenlendi. Hezarfen Havaalanı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Berksan konuşmasında THY'nin kollandığı ve özel havayollarının yok sayıldığı yönünde eleştirilerde bulundu.
Yıldırım da konuşmasında Berksan'ın eleştirilerine yanıt vererek, "Bugün sorunların konuşuluyor olması sevindirici. İki yıl öncesinde hiçbir sorun yoktu. Çünkü hiçbir şey yoktu. Eğer bir şey yaptıysanız, ona bağlı olarak bu sorunlar ortaya çıktıysa bunda endişe edecek bir şey yok. Sorunların olmadığı tek yer Feriköy Mezarlığı'dır. Biz sorun çözmek için buradayız" dedi.
Yıldırım, THY'nin kollandığı ve diğer şirketlerin yok sayıldığına ilişkin eleştirilere ise şöyle yanıt verdi: "Sektörün sesini doktorların kullandığı dinleme aletiyle dinleyen bir bakanınız var. Burada haksızlık yapmayın. En küçük olayda da en büyük düzenlemede de her zaman yanınızda. Ama şunu da iyi bilmeniz lazım; siz bir kere kendi alanınızda kapışıyorsunuz. Birbirinizin ayağına çelme takmayı bırakın, kol kola girin, ileriye, ufka bakın, sema hepinize yeter. Yeter ki adil, dürüst paylaşımı, birlikte hareket etmeyi becerebilelim. İstanbul'da bir havayolu şirketi çıkıyor çarşaf çarşaf ilanlar veriyor, 'ben şuradan şuraya seferlere başlıyorum, günde şu kadar bu kadar'. Arkadaşlara soruyorum 'nereden çıktı bu, müracaatı var mıdır?' diye... Müracaat yok. Siz önce programınızı ilan edeceksiniz, ondan sonra idareyi 'bunu yap' diye zorlayacaksınız. Bunlar emrivakiyle olmaz. Bizim hiçbir şirkete farklı bakışımız yok."


    http://www.radikal.com.tr/7516177516170

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.