'Sorun yalnız yetki değil'

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün "Türk Silahlı Kuvvetleri kısıtlanmış yetkilerine rağmen terörle mücadeleyi sürdürecek" sözlerini...

ANKARA - Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün "Türk Silahlı Kuvvetleri kısıtlanmış yetkilerine rağmen terörle mücadeleyi sürdürecek" sözlerini, "Maalesef Türkiye'nin uzunca bir zamandan beri çektiği en büyük sıkıntı, yasal eksikliklerden daha çok teröre karşı uluslararası camianın aymazlığıdır. Onun için sadece yetki meselesinin ötesinde, işin bu boyutlarının da üzerinde durulması gerekiyor" diye değerlendirdi.
CNN Türk'e konuşan Bakan Cemil Çiçek, terör konusunun hemen hemen tüm toplantılarda gündeme geldiğini belirterek, "Özellikle MGK toplantılarının hemen hepsinde iç ve dış güvenlik konusu birinci maddedir. Son zamanlarda terörde artış meydana geldiği için dikkatler bu konuya çevriliyor" dedi. Çiçek, 23 Ağustos'ta yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantısında bu konuların görüşüleceğini kaydetti.
'2004 yılı itibarıyla terörle mücadelede bir boşluk, bir eksiklik var mı, güncelleştirilmesi gereken hususlar var mı' diye bir komisyon kurduklarını söyleyen Çiçek, çalışmalara 1 Haziran'da yeniden başladıklarını belirterek, "Eylül ortalarında bu çalışma bitecek. 1 Ekim'de Meclis açıldığında da bu tasarıyı TBMM'ye sevk etmiş olacağız" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7540017540010

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.