Soruşturmaya maske engeli!

Avrupa Birliği'ni şok eden 'kadına polis dayağı'nı soruşturmakla görevlendirilen iki polis baş müfettişi, Beyazıt ve Saraçhane'deki eylemleri işe olaya ilişkin görüntüleri tek tek inceleyerek başladı.

ANKARA - Avrupa Birliği'ni şok eden 'kadına polis dayağı'nı soruşturmakla görevlendirilen iki polis baş müfettişi, Beyazıt ve Saraçhane'deki eylemleri işe olaya ilişkin görüntüleri tek tek inceleyerek başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi'nde görevli sekiz polisin aşırı güç kullandığı sonucuna vardı. Ancak yüzlerinde gaz maskesi takılı olduğu için, bu sekiz polisin kimliği belirlenemedi. Müfettişler, Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nden, sekiz polisin ifadeleri alınmak üzere hazır edilmelerini istedi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, maskeli sekiz polisin kimliklerini belirler ve müfettişlerin karşısına çıkartırsa, soruşturmada yol alınabilecek.
Gözlemciye de cop
Gözlemci olarak katıldıkları eylemde copla dövülen Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi üç avukat da suç duyurusunda bulundu. Adli Tıp Kurumu, avukatlardan Ali Ekşi ve Behiç Aşçı'ya bir gün iş göremez raporu verdi. Diğer gözlemci avukat Sevim Akat ise hastaneye sevk edildi.
(Radikal, anka)


    http://www.radikal.com.tr/7402527402520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.