Sosyal medya: Canlı yayında molotof atan penguenler belgeseli!

Polisin Taksim'e müdahalesinin başlamasının ardından Twitter'da hem eylemcilerden hem de durumu televizyondan takip edenlerden değerlendirmeler geliyor.

Radikal.com.tr - Taksim'e müdahale sabah erken saatlerden itibaren Twitter 'da atılan mesajlarla değerlendiriliyor. Sosyal medyada genel eğilim özellkle polise molotof atma görüntülerinin şüphe yarattığı hatta bu görüntülerin bir polis tatbikatını andırdığı değerlendirmeleri yapıyor. Bazı mesajlar şöyle:

Faruk Kaya@muslufaruk: Bu kez canlı yayında Molotof Atan Penguenler belgeseli var!
T.c.HzR ‏@jack2tyler @orkece: Hocam bu resmen bir tiyatro..ama kotu bir kurgu.ordaki tiyatroculardan yardim alsaydilar bari..
Ararat Şekeryan ‏@araratsekeryan: Ruzgar polisten yana, az evveli gaz bombardimani butun parki etkisi altina aldi. 
beşçınar ‏@haydemore: temsili yunan askeri girerse tam olacak. Oscarlik performans bravo
Ayse Arman ‏@armanayse: Butun bu olanlar gercek mi... Kontrol altina alinamayan provokatorler mi var, yoksa her sey polisin kendini aklama operasyonu mu?
mehmet esen ‏@mehmetesen: Gezi Parkı'nın içindeyim.Buraya müdahale yok.Gazdan etkilendik.Burda kimse çatışmadan yana degil.Oturduk bekliyoruz.
Alper Turgut ‏@AlperTurgut01: Devleti temize cekme operasyonu yapiyor polis, canli yayinda... Devlet, kotu cocuklara karsi iyi cocuklarin yaninda, tam tiyatro...
Sıtkı Görçiz ‏@sitkigorciz: Polis Taksim'i temsili düşman kuvvetlerinden geri alıyor.
filiz cevik ‏@filizcev: Şiddet kullanan bir avuç grubu polisin yakalayamaması nasıl açıklanır?
Pınar Ersoy ‏@pinarersoy yani sustum sustum.. ama NTV'de bir altyazılar geçiyor.. vali öyle dedi, polis bunu söyledi, polise molotov attılar.. mübarek polis radyosu