Sosyal Medya operasyonunda 33 kişi serbest

Sosyal Medya operasyonunda 33 kişi serbest
Sosyal Medya operasyonunda 33 kişi serbest

Aynur Tıkıroğlu, itidal çağrısı yapan tweetlerine rağmen

İzmir'de, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili sosyal medya üzerinden halkı isyana teşvik ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 34 şüpheliden 17'sinin de sağlık raporunun ardından serbest bırakılacağı öğrenildi.

İZMİR - Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sonrası, İzmir'de sosyal paylaşım siteleri üzerinden halkı galeyana getirici ve olayları büyütücü paylaşımlar yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan 34 kişiden 33'ü serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar sonrası İzmir'de, sosyal paylaşım siteleri üzerinden halkı galeyana getirici ve olayları büyütücü paylaşımlarda bulunma, kanunsuz gösteri ve yürüyüşe çağrı, kamu düzenini bozma, halkı suça teşvik etmek suçlamalarıyla gözaltına alınan 34 kişiden 33'ünün emniyetteki işlemleri tamamlandı. Gözaltına alınan şüphelileriden 33'ü yapılan sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınarak savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Paylaşımları yaptıkları iddia edilen 4 kişinin ise polis tarafından arandığı öğrenildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Taksim'deki Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacı ile sosyal paylaşım sitelerinde halkı galeyana getirici ve olayları büyütücü paylaşımlarda bulunma, kanunsuz gösteri ve yürüyüşe çağrı, kamu düzenini bozma, halkı suça teşvik etmek suçlarını işledikleri öne sürülen kişilere yönelik operasyon yapmış, belirlenen 38 ayrı adreste 34 kişi gözaltına alınmıştı.(AA)


  http://www.radikal.com.tr/113647011364702

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devletin olayları okuyamaması !! - sevgibarış

  bu kadar yaşanana rağmen hala baskıcı , sindirmeye yönelik uygulamalarla devlet isyanı körüklemekten başka bir şey yapmıyor.başından beri yapılmaması gerkenleri yapan bir devlet ve hükümet.provakasyona falan gerek yok yönetenler bu işi fazlasıyla üstlenmiş durumda.aklınızı başınıza alın artık....

  Sindirme ve Korkutma - berkayhür

  Bunlara kanmayın, kill them all tarzı bir tweet atmadığınız sürece -ki ben atmayacağınıza eminim- kimse hiç bir şey yapamaz...