Sosyal medya TMMOB için ne dedi?

Sosyal medya TMMOB için ne dedi?
Sosyal medya TMMOB için ne dedi?
TBMM'de geceyarısı kabul edilen ve TMMOB'un yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devreden önerge, sosyal medyada gecenin en çok tartışılan konusu oldu.
Haber: CEMAL İVE / Arşivi

Dün geceyarısı TBMM'de kabul edilen önergeyle TMMOB'un yetki ve gelirleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devredildi. Gece yarısı operasyonuyla alınan bu karar ise sosyal medyada gece boyu hararetli tartışmalara sahne oldu. #direnTMMOB ve #TMMOBaDokunma hashtag'leri etrafında dönen TMMOB tartışmalarına çok sayıda ünlü isim de katıldı. İşte dün geceden bu yana Twitter'da TBMM'nin kararıyla ilgili yapılan yorumlar.

Ahmet Ümit ‏@baskomsernevzat
Sivil toplum örgütlerinden korkma, kendi demokrasi düşmanı zihniyetinden kork. #TMMOBaDokunma

Ezel Akay @ezop2011
"500 sivil toplum örgütünün budanması!" işte demokrasiye böyle darbe vurulur! Gizlice! http://t.co/2omo4nk7YD

Serkan Altuniğne ‏@serkanaltunigne
TMMOB'un torbacısı yiğit bulut mu acaba? Malum bugün işe başladı göze girmek gerek... #TMMOBaDokunma

Derya Köroğlu @KorogluDerya
Meslek odaları kapatılamaz! Açık demokrasi ihlalidir! AKP TMMOB'u kapatarak rahatça yağmalayacak zannediyor ama YANILIYOR. #TMMOBaDokunma

Harun Tekin @harun_tekin
#TMMOBaDokunma aa ya da dokun çünkü artık yasana, yargına, yürütmene evrensel standartlara göre demokrasi denmiyor. düzeltilir sonra.

Koray Çalışkan @koraycaliskan
Torba Yasalarlar yönetiliyoruz. Noel Baba siyasi bu. Ehliyetten, ağaç bedeli sıfırlanmasına... Bakkalı bile böyle yönetemeyiz.

Nilüfer Açıkalın @niluferacikalin
#TMMOBaDokunma bi dur bi sakin dur bi düşün kalbindeki gözündeki zihnindeki perdeyi aç ve birkez olsun tarafsız düşün #direnmeslekodalari

İbrahim Melih Gökçek @06melihgokcek
UĞRAŞIRSAN SONUNDA OLACAĞI BUDUR. NUS İLE USLANMAYANIN HAKKI TÜRKİYE DE DAYAK DEĞİL KANUNDUR..İŞTE BU KADAR. http://t.co/LxoD7aqjg2

Vedat Özdemiroğlu @vedatozdemiro
sanatçı, aydın, gazeteci, mimar, mühendis, doktor, avukat ve diğerleri... polis sevgisinden size yer kalmadı...

Atilla Taş @AtillaTasNet
Hükümetler kullanamadığı şeyi, Ortadan kaldırır.

Cem Davran @cdavran
Sivil toplum örgütleri demokrasinin can damarıdır diyeceğim ama kime ne diyorum?

Yekta Kopan @yektakopan
Gerçekten artık aklım almıyor. Ne kadar akıl kaldığı da belli değil zaten.

TMMOB geceyarısı 'bitirildi'


  http://www.radikal.com.tr/114116211411628

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eyyy mimarlar - Dopchik

  siz kii ecdadın devamı niteliğindeki son halife RTE'nin yayalaştırma projesini eleştirdiniz.. tez kelleniz vurula!! demokrasi de neyimiş??

  ALÇALMA - hektor62

  Hiç bir iktidar bu kadar alçalmamıştı.

  Muhalif olan her kurumu yok ediyorlar. - kaşınan adam

  Mısırda darbe ile devrilen Mursi taraftarları kendilerinin akıl hocalığını yapan Tayyip Erdoğanın yönettiği Türkiyedeki Demokrasi uygulamalarını görseler hallerine şükür ederler.Bunlar tarafından icat edilen torba yasa kavramı ile hiçbir yasa teklifi tartışılmadan kanunlaşıyor.En son mmarifetleri yaptıkları haksız,adaletsiz,kanunsuz halkın yararını gözetmeyen,tek amaçları rant sağlamak olan imar planlarına karşı çıkan sivil toplum öğtütü olan TMMOb yı kapatmak oldu.Yazıklar olsun AKP adaletine ve onlara on yıl boyunca destek veren sözde aydınlarımıza..

  bu size bir şey hatırlatıyormu - genco940

  Bir zamanlarda da bu tip uygulamalar vardı, hani diyorlar ya darbeleri ortadan kaldırdık, müsebbipleri içerde falan. İyide peki bu ne geçmişimi yad ediyorsunuz yoksa aynısını yaparak rüştünüzümü isbat etmeğe çalışıyorsunuz. Aslında Çevre ve şehircilik Bakanlığı bu sivil toplum örgütlerinin denetlendiği merci değilmi, yoksa meseleyi gezi parkı kapsamında değerlendirerek bundan sonra meydana gelecek değişikliklere itirazı ortadan kaldırmak ve istediğinizi yapmak yolunda büyük bir adım mı attığınızı sanıyorsunuz. TMMO kapana bilirde sivil iradeyi nasıl kapatacaksınki, Gazla Toma ile tutuklamalarlamı.

  dayaksız toplum mu yönetilir? - Terrarosa

  efendim ibrahim melih gökçek beyefendi ne güzel özetlemiş dayak yok ama kanunla halderiz. ancak dayak yok kısmı pek manidar olmuş tabi açıktan yazamamış ama dayak ta attık ohh kanunda çıkardık ohh. ya bütün laylonn torbalarınız dolu anlaşılan. siz operasyon çekin biz yılmayacağız. ancak bu yasayla bu ülkede nelere izin verdiğinizi tmmobu tırpanlarken bilimi ve doğayı tırpanladığınızı ve kaçak projelere usulsuz projelere izin verdiğinizide görün. #‎TMMOBaDokunma

  ... - Kharon

  TMMOB siyasete karıştı, AK Parti de siyaset yaptı şaşılacak bir durum yok. Bazı stk ların arka bahçelerinde kimlerin dolaştığını bilmeyenmi var? Şimdide mağdura yatarlar yok efendim demokrasi bilmem ne

  Demokrasi düşmanlığı - KVU

  Tüm demokrasi düşmanları sivil topluma ve özerk-özgür örgütlenmeye düşmandır. AKP'nin demokrasi söylemlerinin artık sadece bir palavra yığını olduğunu bu saatten sonra da anlamayan zaten ya aynı kafadadır ya da IQ düşüklüğünden muzdariptir.