Sosyetik AKP'li ve oğlu gözaltında

Sosyetik AKP'li ve oğlu gözaltında
Sosyetik AKP'li ve oğlu gözaltında
Çürük çetesi operasyonunda tutuklanan Hava Albay Ahmet Zeki Üçok ile yaptığı rüşvet görüşmesi yaptığı iddia edilen AKP'li iş kadını Sibel Çarmıklı ve oğlu gözaltına alındı. Çarmıklı ve oğlu sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı

İSTANBUL - Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’un “suç örgütü üyeliği” ve “yağmaya azmettirmek” iddiasıyla tutuklandığı soruşturma kapsamında AKP’nin son yerel seçimlerde Beşiktaş Belediye Başkan adayı olan Sibel Çarmıklı ile oğlu Murat Çarmıklı da gözaltına alındı. 
Polis, sahte çürük raporu düzenleyen çeteyle ilgili yaptığı takip sırasında son yerel seçimlerde AKP’den Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olan işkadını Sibel Çarmıklı ile Askeri Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok arasındaki rüşvet ilişkisine dair ipuçları yakalandı. Bunun üzerine takibi genişleten polis ikiliyi daha yakından izlemeye başladı. Son olarak Parkfora adlı restoranda yemek yiyecekleri bilgisine ulaşan polis hazırlık yaptı. Teknik takip ekibindeki iki polis, müşteri olarak restorana girdi ve Çarmıklı ile Albay Üçok’un hemen yanındaki masada oturdu. Bu arada Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’nden teknik destek istendi. Hemen restoranın bulunduğu yere mekan görüntüleme ve dinleme aracı “observer” gönderildi. Yan masada oturan ekip Çarmıklı ve Üçok’un fotoğrafını çekerken, observer aracı da kayda girdi. 5 kişilik grubun yemekli toplantısı sonuna kadar kaydedildi. Görüntüler temiz alındı ancak seste problem yaşandı. Bu arada AKP Beşiktaş İlçe Teşkilatı yöneticilerinden H.Ç.’nin de rüşvet pazarlığında adının geçtiği öğrenildi.

Oğlu da gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Sibel Çarmıklı, oğlu Murat Can Çarmıklı ve ismi açıklanmayan bir kişi dün akşam gözaltına alındı. Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan Çarmıklılar geceyi emniyet müdürlüğünde geçirdi.

ANNE -OĞUL ÇARMIKLILAR SERBEST BIRAKILDI

ÇÜRÜK rapor ve satılamaz şerhi bulunan askeri arazilerin pazarlanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan Ak Parti Beşiktaş Belediye Başkanı adayı Sibel Çarmıklı, oğlu Murat Çarmıklı ve Hayrullah Çelebi serbest kalırken, Erdem Kılıç tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Adliye çıkışında konuşan Sibel Çarmıklı, “Bu bir soruşturma. Herkesin başına gelebilir. Suçsuz olduğumuz ortaya çıktı. Soruşturmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı. Bu konuyla ilgili başka birşey söylemek istemiyorum” dedi.

ERDEM KILIÇ TUTUKLANDI

ÇÜRÜK rapor ve satılamaz şerhi bulunan askeri arazilerin pazarlanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilen Erdem Kılıç, ‘suç işlemek amaçlı kurulan örgüte üye olmak ve yamacılık’ suçlarından tutuklandı.