Soyguna dört gün kala istifa etmiş!

Yargıtay, İstanbul'da yakalanan ve 'maskeli çete' olarak tanınan çetede yer aldığı öne sürülen Cem Şahin'in, Yargıtay'da hizmetli kadrosunda görev yaparken, 18 Haziran 2007'de kurumdan istifa ettiğini bildirdi.

ANKARA - Yargıtay, İstanbul'da yakalanan ve 'maskeli çete' olarak tanınan çetede yer aldığı öne sürülen Cem Şahin'in, Yargıtay'da hizmetli kadrosunda görev yaparken, 18 Haziran 2007'de kurumdan istifa ettiğini bildirdi. Yargıtay Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "basında çetenin mensubu olarak ismi geçen ve Yargıtay'da görev yaptığı ifade edilen Cem Şahin hizmetli kadrosunda görev yaparken 18 Haziran 2007'de istifa dilekçesi verdiği ve kurumdan ayrıldığı" kaydedildi.
Şahin, 22 Haziran'da Ümraniye'de bir kuyumcunun soyulmasıyla gündeme gelmişti. Kalaşnikoflarla 30'dan fazla soygun yapan maskeli çetenin liderinin, Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan ayrılma eski uzman çavuş Cem Şahin olduğu ortaya çıkmıştı. ikisi kadın 13 çete üyesiyle birlikte gözaltına alınan Şahin'in, halen Yargıtay'da çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Yargıtay'ın dünkü açıklaması, ilginç zamanlamayı gözler önüne serdi. Buna göre, Şahin, Yargıtay'daki görevinden istifa ettikten dört gün sonra İstanbul'daki büyük soygunu planladı ve içinde yer aldı.