Soyguncu polis ateşiyle öldü

Eminönü'ndeki bir banka şubesini soymak isteyen bir kişi polisin açtığı ateş sonucu öldü. Olayın ardından yapılan incelemede, soyguncunun üzerindeki bomba düzeneği ve silahın...

İSTANBUL - Eminönü'ndeki bir banka şubesini soymak isteyen bir kişi polisin açtığı ateş sonucu öldü. Olayın ardından yapılan incelemede, soyguncunun üzerindeki bomba düzeneği ve silahın sahte olduğu belirlendi.
Kimliği henüz belirlenemeyen 27-28 yaşlarındaki, takma saç, sakal ve bıyık kullanan bir kişi, dün saat 17.00 sıralarında Garanti Bankası'nın Eminönü Cömert Sokak'taki Tahtakale Şubesi'ne geldi. Banka müdür yardımcısına sorular sorduktan sonra bankadan ayrılan şahıs, daha sonra geri döndü. Şube müdürünü silahla tehdit eden soyguncu, istediği para miktarının yazılı olduğu bir kâğıt uzattı ve üzerindeki bomba düzeneğini gösterdi. Müdür soyguncuya istediği parayı verirken, bir banka yetkilisi polisle irtibata geçti. Sokak, zanlının üzerinde patlayıcı madde olabileceği ihtimali üzerine kuşatma altına alındı. Vatandaşlar bankanın önünden uzaklaştırılırken, banka çalışanları emniyet şeridinin dışına çıkarıldı.
'Teslim ol' çağrısına uymadı
Bir banka görevlisini rehin alarak dışarı çıkan soyguncu, 'Teslim ol' çağrısına uymayarak kaçmaya çalıştı. Soyguncu bu sırada açılan ateş sonucu öldü. Soyguncunun çantasındaki paralar da yere saçıldı. Bomba imha ekiplerinin 'robot' yardımıyla ölen kişinin üzerinde yaptığı incelemede bomba düzeneğinin sahte olduğu belirlendi.
Olay yerine gelen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah şu bilgileri verdi: "Arkadaşlarımız kişiye gerekli ikazları yaptıktan ve elindeki butonu da gördükten sonra hem rehineyi kurtarmış, hem de şahsa ateş ederek etkisiz hale getirmiştir. Kişinin üzerindeki bomba düzeneği normal değil. Düzenek görünümü vermiş, elinde buton var ama içleri boş silahı da sahte. Adi bir olay gibi gözüküyor. Yapacağımız çalışmalarla herhangi bir bağlantısının olup olmadığını tespit edeceğiz."


    http://www.radikal.com.tr/7581787581780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.