Soyguncuyu 'r' harfi ele verdi

Soyguncuyu 'r' harfi ele verdi
Soyguncuyu 'r' harfi ele verdi
İzmir'de bir akaryakıt istasyonu soygunu film gibi operasyonla aydınlatıldı. İstasyon çalışanları ifadelerinde soygunu gerçekleştirenlerden birinin 'r' harfini telaffuz edemediğini anlattı. Olaydaki tek ip ucu da buydu ve polis ilk etapta bir sonuca ulaşamadı. İlerleyen günlerde polis, uyuşturucu satıcılarına bir operasyon gerçekleştirdi. Tamamen farklı bir olayla ilgili operasyon sonucu istasyon soygunu delilleri çorap söküğü bir bir ortaya döküldü ve soyguncular hakim önüne çıkartıldı.

RADİKAL - İzmir ’in Ödemiş-Beydağ karayolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonunda geçen salı günü pompalı tüfekli ve yüzlerinde poşu olan iki kişi soygun gerçekleştirdi.

Habertürk’ten Mehmet İnmez’in haberine göre, istasyon görevlisi markete kaçarak kapıyı kilitledi. Marketin camını kırarak kapıyı açan soygunculardan biri, “Bu biğ soygunduğ” diyerek bağırıp görevlinin cebindeki 1600 lira ve kasadaki 2 bin lira ile 600 lira tutarındaki sigarayı da alarak kayıplara karıştı.

İstasyon görevlilerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma , güvenlik kameralarını inceledi. Gasp edilen market görevlisinin zanlılardan birinin ‘R’ harflerini telaffuz edemediği ve marketin kırılan camıyla ayağını kestiğini söylemesi üzerine çalışma başlatıldı.

Soygun olayıyla ilgili soruşturmalarını sürdüren jandarma ekipleri, uyuşturucu satıcılarına yönelik yaptıkları başka bir operasyonda K.M.’nin tarlasında yaptıkları aramada 493 kök hintkeneviri ele geçirdi. Jandarma K.M.’yi sorgularken ‘R’ harflerini telaffuz edememesinden şüphelendi. Şüphelinin ayağını da kontrol eden ekipler, kesik izine rastlayınca akaryakıt istasyonunu soyan kişilerden biri olduğunu ortaya çıkardı. Suçlamaları kabul etmeyen K.M.’nin içtiği sigarayı da inceleyen ekipler, paketin seri numarasının, istasyondaki marketten alınanlarla aynı olduğunu da belirledi. Soruşturmayı genişleten ekipler, K.M.’ye yardım eden M.G. ile H.B’yi de gözaltına aldı. H.B.’nin evinde yapılan aramada, olayda kullanılan iki adet av tüfeği de ele geçirildi. İfadeleri alınan üç zanlı adliyeye sevk edildi.