SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: Gariban Hülya Avşar'ı iki laf etti diye sorguladınız

SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: Gariban Hülya Avşar'ı iki laf etti diye sorguladınız
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: Gariban Hülya Avşar'ı iki laf etti diye sorguladınız

Kurtulmuş?a göre Avşar açılımda çifte standart mağduru oldu.

ANKARA - Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’ye gelen PKK’lıların ‘pişman olmadıklarını belirttikleri halde’ serbest bırakılmasına değinirken, Hülya Avşar’ı hatırlattı.  Kurtulmuş, “Gariban Hülya Avşar’ı iki laf söyledi diye niye götürüp mahkemelerde sorguladınız” diye sordu. 
Saadet Partisi Birinci Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Kurtulmuş, Mahmur Kapmı ve Kandil’den gelenlerin Habur’dan Türkiye’ye girişi sırasında yaşanan olayları eleştirdi.
İktidara “Anayasa değişikliğiyle başlayacak bir hukuki ve siyasi reform süreci yapmazsanız topu taca atarsınız” çağrısında bulunduklarını anlatan Kurtulmuş, “Topu taca atmak da bir inisiyatif işidir. Şimdi bu süreçte top, hükümetin ayağından çıkmış, başkalarının ayağına geçmiştir” diye konuştu. Kurtulmuş şunları söyledi:
“Biz, bu siyasi partiler oylarını üç, beş artıracaklar diye milletin arasına sokulan bu fitnenin daha derin hale getirilmesine seyirci kalamayız. Partiler gelir, geçer ama bu millet bu topraklarda 1100 senedir Selahaddin Eyyubilerin, Kılıçarslanların çocukları olarak kardeşçe yaşamış olan bu milleti inşallah kıyamete kadar birlikte, barış içinde yaşatacak iradeyi ortaya koymamız lazım. Sayın Erdoğan’ın, Bahçeli’nin, Türk’ün ne dediğini kimse hatırlamayacak, ama tarih bu beylerin ne işlediğini nakış gibi işleyecek ve yaptıkları kıyamete kadar kalacak. Herkesi ne işlediğini kontrol etmeye, ciddiyetle ve devlet adamı sorumluluğuyla iş yapmaya davet ediyorum.
Onun için başta DTP olmak üzere geldiğimiz noktada herkes siyasi şov yapmayı ve rant elde etmeyi bir kenara bıraksın. Dağdan inen ve pişman olmadığını ısrarla söyleyenler pişmanlık yasasından istifade ettirilerek serbest bırakıldı. Bir geri dönüş, bağışlanma olacaksa tabii ki bu insanların tutuklanmamasının doğru olduğunu düşünürüz. Madem öyle, gariban Hülya Avşar’ı iki laf söyledi diye niye götürüp mahkemelerde sorguladınız? Çifte standart uygulanmamalı.” (Radikal)