SP'den Derviş'e gensoru

SP'li Bekaroğlu, Devlet Bakanı Derviş hakkında, 'ülkeyi ve ekonomiyi zarara
uğrattığı için' gensoru vereceklerini açıkladı.

ANKARA - 'İş takibi yapmakla' suçladığı milletvekillerinin sert eleştirilerine hedef olan Devlet Bakanı Kemal Derviş, şimdi de gensoru ile karşı karşıya kaldı. SP, Derviş hakkında 'ülkeye ve ekonomiye zarar verdiği' gerekçesiyle gensoru önergesi veriyor. SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ülkenin bitiş noktasına geldiğini belirterek, Anayasa değişikliklerine rağmen Türkiye'nin demokrasi notunun da düştüğünü söyledi. Derviş'in programına bazı meslek kruluşlarının utangaç destek verdiklerini öne süren Bekaroğlu, Derviş'in uygulamaları ile siyasete zarar verdiğini ifade etti. Bekaroğlu, şöyle konuştu:
"Derviş, uygulamaları ile siyasete zarar veriyor, milletvekillerine hakaret ediyor.
Ama Derviş asıl ülkeye zarar veriyor, ekonomiye zarar veriyor, Türk milletinin onurunu kırıyor. Buna tepki göstermek gerekir. Şimdi Derviş için gensoru veriyoruz."
'Geldiği yere...'
Mehmet Bekaroğlu, iktidar partisi milletvekillerinin de Derviş'i eleştirdiklerini ifade ederek, koalisyon ortaklarına "Gensoruda ne yapacaklarını göreceğiz. Gelin gensoruyu destekleyin, Derviş'i geldiği yere gönderelim" çağrısında bulundu.