Spordan sorumlu bakan çıktı meydane

Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Köprülü Kanyon Milli Parkı Köprüçay Nehri'nde rafting yaptı.

ANTALYA - Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Köprülü Kanyon Milli Parkı Köprüçay Nehri'nde rafting yaptı. İlk kez rafting yaptığını ve heyecanlı olduğunu söyleyen Şahin "Besmeleyi çekip başlayacağız. Bakalım, görelim. Mevlam neylerse güzel eyler" diye bindiği botta altı kilometre boyunca kürek çekti.
Bakan Şahin bir ara bottan atlayarak dokuz derece sıcaklığındaki suda yüzmek istedi, ancak üzerindeki can yeleği nedeniyle su üstünde bir süre hareketsiz kalan Bakan Şahin'e, botta bulunan koruması kürekle yardım etti. Bota tutunarak dinlenen Bakan Şahin daha sonra kendisine eşlik eden eğiticiler ve milletvekili Çavuşoğlu ile bir süre yüzdü. 13 kilometrelik parkurun 6 kilometresini tamamlayan Bakan Şahin, rafting sonunda eğitimciler ve beraberindeki heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Herkese rafting yapmalarını önerdi. (dha, aa)