SSK müdürü görevden alındı

İddiaların yoğunlaşması üzerine sesi çıkmayan SSK İstanbul Satın Alma Müdürü Azmi Arslan, "Kayıp değil, İstanbul'dayım. Bel ağrım var, rapor alarak istirahate çekildim" dedi. Arslan, görevden alındığını da açıkladı.

ANKARA - Roche'a ait neorecormon adlı ilaçla ilgili iddiaların ortaya çıkmasından sonra rapor alan SSK İstanbul Satın Alma Müdürü Azmi Arslan, "Kayıp değilim, İstanbul'dayım, bel ağrım var" dedi. Arslan, görevden alındığını da açıkladı. SSK İstanbul Satın Alma Müdürü'nün bir haftadır ortalıklarda gözükmediği haberi üzerine Radikal'i arayan Azmi Arslan, "Raporluyum, ama kayıp değilim" dedi. Arslan, bel rahatsızlığı nedeniyle 3-13 Ağustos tarihleri arasında kurumdan rapor alarak istirahate çekildiğini savundu. Arslan, rahatsızlığı nedeniyle rapor aldığını belirtirken, 'raporun iddiaların olduğu döneme rastlaması' yönündeki soruya, "Geçen sene de aynı rahatsızlığı çekmiştim. O dönemde de iki kez rapor almıştım" yanıtını verdi.
13 Ağustos'ta yeniden SSK Satın Alma Müdürlüğü'nde göreve başlayacağını ifade eden Arslan, "Görevinizi müdür olarak mı sürdüreceksiniz" sorusu üzerine ise, "Ben yedi yıldır kurumda çalışıyorum. Önceden de kadrom müdür muavinliğiydi. Göreve başladıktan sonra da müdür muavini olarak çalışacağım. Diğer arkadaş benim yerime atandı" dedi. Arslan, ihaleyle ilgili sorulara ise, "Soruşturma var" diyerek yanıt vermekten kaçındı.