SSK prim borcu sorgulama nasıl yapılır? -Emeklilik yaşı hesaplama

SSK prim borcu sorgulama nasıl yapılır? -Emeklilik yaşı hesaplama
SSK prim borcu sorgulama nasıl yapılır? -Emeklilik yaşı hesaplama
İnternet bağlantısının bulunduğu mecralarda E-Devlet sistemi yada SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) resmi web sayfası üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama ile SSK prim borcu sorgulama işlemini, artık çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

SSK prim sorgulama işlemleri sayesinde artık emeklilik yaşınızı çok daha rahat hesaplayabilirsiniz. Nasıl mı? SGK borç sorgulama konusuna dair bilgi vereceğiz.

SGK hizmet dökümü işlemini e-devlet sistemi üzerinden yerine getirebilirsinz. Ancak E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için size E-Devlet şifresi gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa sistem üzerinden hiçbir şekilde işlem yapamazsınız. Sizde sistemden faydalanmak ve SGK hizmet dökümü almak istiyorsanız şifre almanız gerekmektedir. Şifre  almak içinse size en yakın PTT şubesine TC kimlik kartınız ile başvuruda bulunabilirsiniz. Şifre sahibi olduktan sonra artık sizde SGK hizmet dökümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. SGK hizmet dökümü için aşağıda yer alan adımları sırası ile takip ediniz.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

e-Devlet sisteminin girişinde 4 farklı güvenlikli giriş yöntemi bulunuyor: 

e-Devlet şifresi ile giriş

mobil imza ile giriş

elektronik imza ile giriş

T.C. kimlik kartı ile giriş

Bu bilgiler sayesinde kolay bir şekilde SSK prim sorgulama işleminizi güvenli bir ortamda halledebilirsiniz. Bu internet sitesi SGK’nın olduğu için buradan alacağınız bilgiler her zaman nettir ve doğrudur. Hatta buradan almış olduğunu bilgilerin çıktıları da resmi evrak görevini üstlenmektedir. Bu nedenle de SSK prim sorgulama işlemlerini kuruma giderek yapmaktansa birkaç dakika içerisinde internet üzerinden halletmek çok daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda bu site üzerinden işvereninizin de ne kadar prim yatırmış olduğunu, ne zaman yatırmış olduğunu görüntüleyebiliyorsunuz.

SGK gün sorgulama işlemini yaptıktan sonra eğer varsa bir itirazınız o zaman mutlaka kuruma gitmek zorundasınız. Çünkü internet üzerinden itiraz dilekçesi verilemiyor. SSK prim sorgulama işlemi için sadece E-SGK ya da kuruma girmek zorunda değilsiniz. Ziraat Bankasının sayfasında yer alan SGK sorgulama bölümünden de bu işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle işlerinizi daha kısa süre içerisinde halledebilir, bu sayede kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

SSK Sorgulama -  SSK Prim Sorgulama ekranına şifresiz giriş için tıklayın https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/T-C-Kimlik-Karti


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Emeklilik

  ,

  SGK

  ,

  SSK

  ,

  Ziraat

  ,

  Prim

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  site

  ,

  hizmet

  ,

  e-devlet