SSK'da ameliyat ve ölüm

SSK Aydın Hastanesi'nde apandisit ameliyatı olan 35 yaşındaki Şadiye Dere bir gün sonra öldü.

AYDIN - SSK Aydın Hastanesi'nde apandisit ameliyatı olan 35 yaşındaki Şadiye Dere bir gün sonra öldü. Dere'nin eşi Mehmet Dere ameliyatı yapan operatör Dr. Levent Çanakkalelioğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Mehmet Dere, 30 Haziran Cumartesi günü 35 yaşındaki eşi Şadiye Dere'yi şiddetli karın ağrısı nedeniyle Aydın SSK Hastanesi Acil Servisi'ne götürdüğünü belirterek, "Eşim, apandisitinin patladığı gerekçesiyle ameliyata alındı.
Ameliyatı Dr. Çanakkalelioğlu yaptı.
Ameliyattan sonra Çanakkalelioğlu 'nun odasına gittim. Bana, 'Eşinin apandisiti patlamak üzereymiş, kalınbağırsağı ve yumurtalıklarında iltihap var. Biz elimizden geleni yaptık başka yapılacak bir şey yok' dedi ve 150 milyon lira istedi. Pazartesi günü sabah, 150 milyon lirayı odasında verdim. Akşam eşim vefat etti. Dr. Çanakkalelioğlu, hem paramızı aldı, hem de eşimle ilgilenmedi" diye konuştu.
Dere'nin başvurusu üzerine TES-İş Sendikası olayla ilgili devreye girerken, hastane başhekimi İbrahim Karasu, "Çanakkalelioğlu hakkında daha önce de hastalardan para aldığı yönünde bir şikâyet vardı. Soruşturma raporunu genel müdürlüğe gönderdik. Çanakkalelioğlu, daha önce uyarı cezaları almıştı. Bunu da genel müdürlüğe göndereceğiz. Sigortalı haklıysa gereken yapılacaktır" dedi.