SSK'da gözlük reçetesi skandalı

SSK Adana Bölge Hastanesi Göz Polikliniği'nde kimliği belirlenemeyen bir kişi, 21 hastaya ait sağlık karnesi ile gözlük reçetesini resmi kayda geçirirken yakalandı.

ADANA - SSK Adana Bölge Hastanesi Göz Polikliniği'nde kimliği belirlenemeyen bir kişi, 21 hastaya ait sağlık karnesi ile gözlük reçetesini resmi kayda geçirirken yakalandı. Göz doktoru Yusuf Erkişi'nin poliklinikteki muayene odasında ele geçirilen bu karne ve reçetelerin, Erkişi'nin daha önce özel muayenehanesinde muayene edilen kişilere ait olduğu belirlendi.
Olayı, poliklinik sorumlusu Dr. Aşkım Tüfekçi fark etti. Bu görevi bir hemşirenin ya da hastane personelinin yapması gerektiğini ve sabah erken saatte bu kadar çok sağlık karnesinin birikemeyeceğini düşünen Tüfekçi olaya müdahale etti. Bu arada odada bulunan Dr. Yusuf Erkişi, karne ve reçetelerin kendi hastalarına ait olduğunu söyledi. Aralarında yaşanan tartışma sırasında kimliği belirlenemeyen kişi odadan uzaklaştı. Reçete ve karnelere el konuldu. Olayla ilgili soruşturma açıldı.