SSK'da yedi kişi daha serbest

Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında SSK İstanbul Bölge Müdürü Akif Feyizoğlu'nun da bulunduğu yedi kişi, serbest bırakıldı.

İSTANBUL - Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) fahiş fiyatla ilaç alımı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında SSK İstanbul Bölge Müdürü Akif Feyizoğlu'nun da bulunduğu yedi kişi, serbest bırakıldı. Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman ile birlikte 9 kişi için ise gözaltı süresi alındı.
Savcı Nazmi Okumuş'un talimatıyla önceki gün gözaltına alınan 16 zanlıdan yedisi, dün adliyeye sevk edildi. Okumuş'a ifade veren Feyizoğlu ile emekli satın alma müdür yardımcısı Azmi Arslan, Nazmi Celal Güler ve Zehra İnci Koyuncu ile Roche Türkiye'nin Yönetim Kurulu üyesi Ümit Ceylan, bu şirkette genel müdür yardımcısı olan Tevfik Tulu Reisoğlu ve insan kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Belgin Bayrak, ihalelerde imzaları bulunmadığı gerekçesiyle mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakıldı.
Aralarında Fransız da var
Aralarında Roche Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman, firma yöneticisi Fransız uyruklu Pascal Eric Wehrle'nin de bulunduğu dokuz zanlının sorgusu için ise savcılıktan iki günlük ek süre alındı. Zanlıların, '4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu'na muhalefet, 'görevi kötüye kullanma ve ihaleye fesat karıştırmak'la suçlandığı öğrenildi.


    http://www.radikal.com.tr/7380847380840

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.