'Stad' zanlısı aranmamış

İnönü Stadı'ndaki Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçında 17 yaşındaki Cihat Aktaş'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu üç sanık tahliye edildi.

İSTANBUL - İnönü Stadı'ndaki Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçında 17 yaşındaki Cihat Aktaş'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davada tutuklu üç sanık tahliye edildi. Davanın tek tutuklu sanığı olarak kalan Fatih Sözüer'in maça biletsiz ve aranmadan girdiği anlaşıldı. Aktaş'ın babası Sözüer'den şikâyetçi olmadı.
İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Fatih Sözüer, Cenk Özbulak, Şafak Kalkan, Cihan Erdem ile tutuksuz sanık Melih Işık katıldı. Duruşmada Sözüer, maça giderken çakısını ayakkabısının içine sakladığını belirterek, koridorda karşılaştıkları bir grupla omuz atma nedeniyle tartışma çıktığını belirterek, "Çakıyı çıkararak korkutmak için kendi eksenim etrafında salladım. Hasbelkader bıçak birine gelmiş olabilir" dedi. Yargıcın aramada yedi adet bıçak bulunduğunu söylemesi üzerine Sözüer, "Tamamen tesadüf. Cihan getirmişti ve bırakacak yer yoktu. Ben de ayakkabımın içine sakladım. Zaten üzerimizi kimse aramadı" dedi.
'İzin veriyorlar'
Sözüer'in kendisine ait kombine biletiyle stada girdiğini söyleyen sanık Cenk Özbulak ise, "Kombine kartla iki kişinin geçmesine güvenlikçiler izin veriyor. Çoğu zaman 4-5 bin kapasiteli yere 6-7 bin kişi giriyor" dedi. Sanık Şafak Kalkan da, "Sözüer yanıma geldi. Kavga ettiklerini söyledi. Olayın üzerinde durmadık" dedi. Mahkeme Sözüer dışındaki sanıkların tahliyesine karar verdi.
Baba Aktaş, duruşmadan sonra 'kan parası' almadıklarını, Sözüer'in ailesiyle bir araya geldiklerini ve şikâyetinden vazgeçtiğini söyledi. Aktaş'ın avukatı Ertuğrul da gerekli önlemi almayanlar hakkında tazminat davası açacaklarını, diğer sanıkların aileleriyle görüşme olmadığı
için şikâyetten vazgeçmediklerini belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7346897346890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.