'Stalin Mesut' elbiseleri ve cep telefonuyla gömüldü

'Stalin Mesut' elbiseleri ve cep telefonuyla gömüldü
'Stalin Mesut' elbiseleri ve cep telefonuyla gömüldü
Ayvalık'ta oturan ve kalp krizinden ölen, 'Stalin' lakaplı 77 yaşındaki Mesut Yasa, vasiyeti üzerine, dini tören yapılmadan ve elbiseleri üzerinde, cep telefonu elindeyken defnedildi.

AYVALIK – Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde oturan ve kalp krizinden ölen 77 yaşındaki Mesut Yasa, vasiyeti üzerine, giysileriyle ve elinde cep telefonuyla toprağa verildi.

Almanya'da uzun bir süre çalıştıktan sonra 1990 yılında emekli olup Altınova İskele Çamlık Sitesi'ne yerleşen Mesut Yasa, yalnız yaşamaya başladı. Komşuları, geçen pazartesi günü Yasa'yı evinde ölü buldu. İhbar üzerine eve gelen jandarmanın incelemesi sonrası Yasa'nın cesedi Ayvalık Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan incelemede Mesut Yasa'nın kalp krizinden öldüğü belirlendi. Mesut Yasa'nın Almanya'da yaşayan iki kızı, babasının ölümünden haberdar edildi.

Kente gelen kızları, babasının vasiyeti üzerine dini tören yapılmasını istemedi, cenaze namazı kılınmadı. Yakınlarınca 'Stalin Mesut' olarak tanınan Mesut Yasa, eşofmanı ve kazağı ayrıca avucunda cep telefonuyla toprağa verildi. Komşuları, Mesut Yasa'nın ateist olduğu için dini tören istemediğini sandıklarını söyledi.

(Hüsnü EVREN / DHA)

Diyanet: Ölünün ardından 7'nci, 40'ıncı ve 52'nci gecesinin dini dayanağı yok