Starbucks'ın tuvaletinde gizli kamera

Starbucks'ın tuvaletinde gizli kamera
Starbucks'ın tuvaletinde gizli kamera
Ünlü kahve zinciri Starbucks'ın Bebek şubesi kadınlar tuvaletinde, gizli kamera skandalı yaşandı.

Medyaradar'ın haberine göre bir televizyon kanalında çalışan kadın muhabir, dün akşam saatlerinde gittiği ünlü kahve zinciri olan Starbucks’ın bebek şubesindeki tuvaleti kullanmak istedi. Tuvaletten içeriye girdiğinde gizlenmiş kamerayı farkeden kadın muhabir, olayı mağaza müdürüne bildirdi. Mağaza müdürünün duruma kayıtsız kalması üstüne polisi arayan kadın muhabir tuvalete gizli kamera yerleştiren Starbucks çalışanından şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı ve güvenlik kameraları incelemeye alındı.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/113528511352858

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DUNYANIN HER YERINDE VAR; AMA YOKMUS GIBI DAVRANIRLAR. - 14Bernard

  Umurumda bile degil beni tuvalette gormeye katlanan dusunsun,bana ne.Ben herkesin yaptigi dogal seyi yapiyorum.Ha bu kameralar dogalin disina cikanlar icin.Isin komik tarafi Oraya esim ve ben de gittim.Manzara harika da ondan.

  10 günde 2 olay - Fatmmaa

  10 gün önce benim de telefonum çalınmıştı.Ordaki bir müsteri telefonu bir çalışan tarafından alındığı söylemişti ama hiçbir çalışan bunu kabul etmedi.Kamera kayıtları dondu bakamıyoruz çöp sanılıp çöpe atılmıştır diye oyaladılar(Iphone telefonu çöp sanılmasını düsünmek de garip tabi)Biz kayıtları görmekte ısrar edince teknik ekip çagırdılar baktık telefon yok ama görüntüleri gösteremeyiz size ancak polis aracılıgıyla görebilirsiniz dediler.Yarım saat sonra polisle döndüm ama biz sandıkları müşterilerin bizimle alakası yok sistem saatleri normal saatden 20 dakika geri polis kayıtları geriye alın dediğinde kayıt bulunamıyordu.Kayıtlar biz sandıkları görüntüden baslıyordu ondan öncesi yok(!) Savcılığa başvurdum sikayetçi oldum telefon bugün Starbucks da ortaya çıktı.Starbucks a tazminat davası aacam.

  kamera şart... - gülarşıl

  malumunuz tuvaletler her pisliğe açık bir alan. bu kadar pisliğin kapalı kapılar ardında yapılmasına hep birlikte dur diyelim. belki bi yere kadar halka açık olmayabilir, kabul. ben de bel hizasının alt kısmının halka kapalı olmasından yanayım. belki 69 lira cezaya rağmen (cezanın miktarından çok emin değilim) kapalı alanda kendini ortamın rehavetine kaptırıp fosur fosur sigara içiyor olabilir, belki ne de olsa kimse görmüyor diyip işaret parmağının yarısını burnunun teee en dibine doğru sokuyor olabilir, kimbilir belki de o ellerle aynaya, duvara, kapının koluna dokunacak biz zavallı insancıkların haberi olmadan. o yüzden yerle sifon arası kör nokta olmak suretiyle bütün tuvaletlere kamera yerleştirilebilir. ortalamadan uzun bayanlarımızın için bu seviye daha da yukarılara taşınabilir diyerek kameranın yeriyle ilgili tartışmaya bir son vermek istiyorum.

  Starbucks - Ali Fistan

  25-50 kurusa mal olan kahveyi bilmem kac yuz misline bilmem kac liraya bize satan Starbucks'dan hic mi hic sasirtmayan bir yaklasimdir, gormemesi gereken yerlerimizi gormeye calismak.

  ? - siberiantiger

  WC denilen yer zaten modern toplumun temelinde insanın mahremini korumak için ayrı ayrı yapılmıştır. eğer öyle olmasaydı kadın ve erkek "aynı anda aynı wc yi" kullanabilirdi ya da wc ulu orta kapısız engelsiz yapılırdı. kamera konulması sadece sapıklıktan ileri gelebilir başka bir açıklaması yok. vay efendim lavaboyu görüyormuş yok güvenlikmiş. ne kadar büyük bir suç işlenebileceğini düşünüyorsun ki wc ye kamera koyuyorsun?

  Ne önemi var? - bu.cerber

  Lavobada olması neyi masumlaştırıyor? Orada kadınlar belki üstlerini değiştiriyorlar, belki başka bir haldeler. Ayrıca madem masum ve gerekli bir olay diğer tuvaletlerde neden yok? Neden sadece kadınlar tuvaletinde ve neden sadece birisinde var? Radikal'i biraz da bu saçma sapan yorumları okumak için açıyorum. Çünkü psikoloji bilimi okuyan ben için ciddi bir kaynaksınız. Kafanızın içini okumak istiyorum. Özellikle muhafazakar kesimin yapmış olduğu yorumlar. Gerçekten inanılmaz insanlar var.

  mantıksız - schweppes

  bahsedilen bebek starbucksta klozet de lavabo da aynı yerde. bu noktada da hala iyi niyet aramak mantıksız!