Stat cinayeti zanlısı savcılıkta

Beşiktaş-Çaykur Rizespor karşılaşması sırasında Cihat Aktaş’ı bıçaklayarak öldüren Fatih Sözüer’e BJK İnönü Stadyumu’da tatbikat yaptırıldı.

Beşiktaş-Çaykur Rizespor karşılaşması sırasında 16 yaşındaki Cihat Aktaş’ı bıçaklayarak öldüren Fatih Sözüer’e BJK İnönü Stadyumu’da tatbikat yaptırıldı. Sabah saatlerinde gözaltında bulunduğu Asayiş Şubesi’nden çıkarılan Sözüer, zırhlı akrep aracıyla İnönü Stadı’na getirildi. Çevik Kuvvet ekiplerinin, yoğun güvenlik önlemleri altında stada sokulan Sözüer, cinayetin işlendiği koridorda olayı ayrıntılarıyla anlattı. Daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki işlemleri tamamlanan katil zanlısı Fatih Sözüer (22), kavgaya karıştıkları öne sürülen arkadaşları Cihan Erdem (18) ve Şafak Kalkan (23) ile Sözüer’in kaçışına yardımcı olmak için montunu değiştirdiği ifade edilen Melih Işık (21), Sultanahmet’teki İstanbul Adalet Sarayı’na götürüldü. Bu arada, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda onbaşı olarak vatani görevini yaparken çıktığı 17 günlük izinde Sözüer’in arkadaşı olarak kavgaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan Cenk Özbulak ise inzibatlar eşliğinde adliyeye getirildi.
Darp, yaralama ve izinsiz gösteri suçlarından üç ayrı sabıkası bulunan Fatih Sözüer, cinayeti itiraf etmiş ve pişmanlık duyduğunu söylemişti.