Statta siyasete ilk ceza!

Statta siyasete ilk ceza!
Statta siyasete ilk ceza!
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, Gezi Parkı protestolarına taraftar gruplarının katılmasının ardından, maçlarda siyasi sloganlara izin vermeyeceklerini açıklaması sonrası Adana Demirsporlu bir kadın taraftar pankart cezası aldı.

ADANA - Adana Demirspor ile Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında Demirspor'un cezası nedeniyle sadece kadın ve çocukların izlediği PTT 1'inci Lig maçında taraftarlardan 32 yaşındaki E.Ö. 'Sahaları Hackledik, Redhack' ve 'Her yer Taksim her yer direniş, Mavi Şimşekler' yazılı pankart açtı. Spor Büro Güvenliği Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler tribüne çıkarak kadını alıp, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre işlem yaptı.

"SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM"
E.Ö. götürüldüğü polis merkezinde verdiği ifadesinde yaptığı hareketin suç olduğunu bilmediğini belirterek, "Maça geldiğimde yanımda 3 tane döviz bulunuyordu. Ancak bunlardan sadece, 'Sahaları Hackledik, Redhack' dövizini açtım, diğer dövizleri açmadım. Daha sonra polisler yanıma gelerek polis merkezine götürdü. Redhack adlı gruba bir üyeliğim veya bağlantım yoktur. Sadece böyle bir grubun olduğunu duymuştum. Benim amacım sadece kadın ve çocukların maça alındığı bir gün, kadınlar buraları ele geçirdi diye eylem yapmaktı. Başka bir amacım yoktu. Pankartlar bana ait" dedi.

Bunun üzerine E.Ö.'ye kanun gereği maçları seyirden men cezası verildi. E.Ö, Adana'daki maçlar sırasında Yarbaşı Polis Merkezi'ne giderek imza verecek. (Akif ÖZDEMİR/DHA)