Su borusunda kök salan ağaç, ilçeyi susuz bıraktı

Su borusunda kök salan ağaç, ilçeyi susuz bıraktı
Su borusunda kök salan ağaç, ilçeyi susuz bıraktı
Düzce'nin Kaynaşlı ilçesine içme suyu sağlayan boruların içinde 13 metre büyüyen ağaç kökü, ilçede su kesintisi yaşanmasına neden oldu.

DÜZCE – Kaynaşlı ilçesinde su borusunun içinde büyüyen 13 metrelik ağaç kökü, ilçede su kesintisi yaşanmasına neden oldu.

Kaynaşlı Kalıcı Konutlar bölgesindeki isale hattından evlerine az su gelen mahalle sakinleri, belediyeye başvurdu.

Gelen şikayetler üzerine su hattını inceleyen ekipler, yaklaşık bir haftalık çalışma sonucunda boruların içinde büyüyen ağaç kökünü tespit etti.

Belediye ekiplerince su borularından çıkartılan 13 metrelik ağaç kökü, kent meydanına getirilerek belediye önünde sergilendi.

Kaynaşlı Belediye Başkanı İsmail Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kalıcı Konutlar bölgesindeki isale hattında son günlerde sıkıntı yaşandığını anlattı.

‘ANAKONDA'
Yapılan çalışmayla "At kuyruğu" denilen ağaç köküne rastladıklarını belirten Korkmaz, "Herhangi bir yerden giren bitki orada yıllarca su ve oksijenden beslenerek kendini büyütüyor. Borunun iç düzeyini kapatarak su akışını engelliyor. Su geri fışkırınca 13, 10 ve 7 metre boylarında kökler bulduk. Bunu da 'ibret olsun' diye belediye meydanına serdik" dedi.

Korkmaz, halkın mağdur olmaması için su takviyesi yaptıklarını anlatarak, "Bizim çalışanlarımız da 'anakonda' ismini vermişler. Böyle espri konusu oldu. Belediyecilikte başımıza her şey geliyor. 'Anakonda' sisteme girince ilçe susuz kaldı ama çok şükür sorun giderildi" şeklinde konuştu.


AA


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  kent

  ,

  su kesintisi

  http://www.radikal.com.tr/113341511334151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğanın intikamı - busahbaz

  İşte doğanın intikamı. Yakında ilçeye ''ent''ler saldırırsa şaşırmayın. Kendi menfaatleri için zavallı ağaçları kesen insanoğlu onlara acımazken, benzer bir durum kendi aleyhlerinde vuku bulduğunda tepki gösteriyor. Ama bilmiyorlar ki doğa insanların muhtaç olduğu kutsal ve kadim bir müessesedir. Yaşasın ağaç hakları ve doğanın özgürlüğü.