Su soğuk olunca intihardan vazgeçti

Su soğuk olunca intihardan vazgeçti
Su soğuk olunca intihardan vazgeçti
İntihar etmek için otomobilini baraj gölüne süren genç, soğuk suda üşüyünce ölmekten vazgeçti. Yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar genci kurtardıTAHSİN ÜLKER – AHMET ÖZMEN

ADANA- Ailesiyle tartıştıktan sonra intihar edeceğini söyleyip evden ayrılan 37 yaşındaki Caner Sabırlı, otomobilini baraj gölüne sürdü. Caner Sabırlı, suyun çok soğuk olması nedeniyle üşüyünce, batan otomobilin üstüne çıkarak imdat çığlığı attı. Sabırlı, baraja uçtuğunu görerek yardıma koşanlar tarafından kurtarıldı.
Caner Sabırlı, evinde alkol aldıktan sonra henüz bilinmeyen bir nedenle ailesiyle tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma sonrası sinirlenen Sabırlı, intihar edeceğini söyleyerek 01.00 sıralarında 01 FK 183 plakalı otomobiliyle evden ayrıldı. Bir süre otomobille gezen Sabırlı, Seyhan Baraj Gölü Çatalan Batı Köprüsü civarında direksiyonunu uçuruma kırarak yaklaşık 25 metre yüksekten su derinliği kıyıda fazla olmayan baraj gölüne uçtu. Olayı görüp suya gömülen otomobilin yanına giden vatandaşlar, otomobilin üstüne çıkarak yardım bekleyen Sabırlı’yı kendi olanakları ile kurtarmaya çalıştı, ayrıca polise ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Can-kur ekiplerine haber verdi.

SOĞUK SU KENDİNE GETİRDİ
Yüzme bilmediğini söyleyen Caner Sabırlı, “Su çok soğuk lütfen beni kurtarın. Buradan çıkmak istiyorum” diyerek yardım istedi. Yaklaşık 15 dakika süren çalışmanın ardından Sabırlı vatandaşlar tarafından kıyıya çıkarıldı. Soğuktan titrediği görülen Sabırlı, olay yerine gelen ambulansta ilk müdahalesinin yapılmasının ardından Çukurova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sabırlı’nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Sabırlı’yı kurtaranlar arasında bulunan güvenlik görevlisi Süleyman Dereli, ilk önce otomobilin kaza sonucu göle düştüğünü sandıklarını söyleyerek, “Kaza yaptı sandık, ancak intihar etmek için göle sürmüş aracını. Suyun çok soğuk olduğunu söyleyerek “beni kurtarın’ diyordu. Kendisine yardım ettik. Su gerçekten çok soğuktu, biz de üşüdük” diye konuştu.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (dha)