Su zannedip zehir içti

Pet şişedeki temizlik maddesini su sanarak içen 49 yaşındaki Nedret Taşkın, üç aydır yaşam mücadelesi veriyor. Uzmanlar, "Temizlik maddeleri açık satılmamalı, kaplarda saklanmalı" diye uyarıyor.

EDİRNE - Pet şişedeki temizlik maddesini su sanarak içen 49 yaşındaki Nedret Taşkın, üç aydır yaşam mücadelesi veriyor. Uzmanlar, "Temizlik maddeleri açık satılmamalı, kaplarda saklanmalı" diye uyarıyor.
Nedret Taşkın'ın eşi Niyazi Taşkın, eşinin lavabonun yanındaki pet şişede bulunan sıvıyı su sanarak içtiğini söyledi. Şişede, yağ sökücü ve temizlik maddesinin yer aldığı kimyasal bir karışım olduğunu fark ettiklerini belirten Taşkın, "Bir anlık dalgınlık hayatımızı altüst etti. Eşim üç aydır yaşam mücadelesi veriyor. Boğazı, yemek borusu, midesi ve ciğerleri yandığı için birkaç kez ameliyat geçirdi" dedi.
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kunter Balkanlı, kimyasal temizlik maddelerinin,
açıkta satılmaması ve rastgele şişelerde saklanmaması gerektiğini belirtti. Prof. Balkanlı, şunları söyledi:
'Hasta kusturulmalı'
Bu tür maddeler, üzerinde öldürücü olduğu belirtilen, muhafazalı şişe ya da kaplarda saklanmalı ve özellikle çocuklardan uzak tutulmalı. Böyle bir durumda yapılması gereken ilk şey, süt ve yoğurt verilerek hastanın kusturulması ve zaman geçirilmeden bir hastaneye getirilmesidir."


    http://www.radikal.com.tr/7573197573190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.