Suavi: TÜBİTAK Başkanı yüzünden RedHack cezası alabilirim

Suavi: TÜBİTAK Başkanı yüzünden RedHack cezası alabilirim
Suavi: TÜBİTAK Başkanı yüzünden RedHack cezası alabilirim
RedHack (Kızıl Hackerler Birliği) ile ilgili marş hazırlayan Suavi, konuyla ilgili açıklamalar yaparak 'her söz söyleyenin Redhack yandaşı yapılmaya çalışıldığını belirtti.

Radikal.com.tr - A Haber 'de katıldığı bir programda Redhack marşı yüzünden suçlandığını belirten Suavi, "RedHack'i herkes gibi ben de tanımıyorum, tanısaydım da duygularım değişmezdi. Çünkü becerilerinden çok etkilenmiştim. Yaratı yanım beni marş yazmaya dürttü" diye konuştu.

Suavi, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Marşın takibinde siber suçlar üzerine Antalya 'da bir sempozyum yapıldı. TÜBİTAK Başkanı konuşmacı olarak katıldı. Başkan, sempozyumda 'Ülkemizde RedHack'i Suavi ona marş yazarak legalize etmeye çalıştı' diyerek beni hedef haline getirdi. Eğer örgüt üyeliği üzerinden sürdürülen bir davaya dönüşseydi ben de örgüt üyeliğinden kapsama alanına alınacaktım. Hala böyle bir risk var. RedHack ile devlet arasında ciddi bir sorun var. RedHack üzerinden cümle kuran herkes yandaşıymış gibi kapsama alanına alınabilir."


  ETİKETLER:

  TÜBİTAK

  ,

  Antalya

  ,

  mars

  ,

  RedHack

  ,

  haber

  ,

  örgüt

  ,

  başkan

  ,

  suavi

  http://www.radikal.com.tr/113485511348555

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bekleme - bisushuzurver

  ben senle güneşi bulmaya geldim. ürkme!

  Suavinin böyle saçma bir şeyden ceza almasını istemem ama; - adiyez

  Hukuk karşısında herkes eşitse eğer, kanunların terör örgütü dediği bir grup için marş yazmak ceza gerektir diye düşünüyorum. Hukuken PKK için marş yazmak ile redhack için marş yazmak aynı kapıya çıkıyor neticede...

  Bu nur yüzlü mübarek de mi Redhack'çi çıktı? - Wookiert

  Arkadaşlar dinimizi kendi çıkarları için alet ediyorlar. Büyük ortadoğu projesinin bir planı bu. Gerçek islam bu değil.

  RH - Siya wan

  RedHack'i tanımaktan kastınız ne? İcraatlar var, ne güzel işler yaptıklarını görüyoruz. Elleri dert görmesin.

  tebrikler... - myasin

  sen devrimci yanını ortaya koymuşsun. ondan şüphemiz yok.REDHACK seni yalnız bırakmayacaktır.gittiğin yoldan ilerle,kalbimiz seninle.