Sudan kaçarken elektrik çarptı...

Van'da dört gündür etkili olan sel, Başkane ilçesinde bir can aldı. Özpınar Köyü'nde dün sabah bastıran yağış sele yol açtı. Tarlada çalışan 13 yaşındaki Nazmiye Aslan, sudan kaçarken...

VAN / SAMSUN / KAYSERİ - Van'da dört gündür etkili olan sel, Başkane ilçesinde bir can aldı. Özpınar Köyü'nde dün sabah bastıran yağış sele yol açtı. Tarlada çalışan 13 yaşındaki Nazmiye Aslan, sudan kaçarken, devrilen elektrik direklerinin telleri üzerine düştü. Akıma kapılan Nazmiye kurtarılamadı.
Sağanak yağış Kayseri'yi de vurdu. Önceki akşam bastıran sağanak yağışın ardından Alpaslan, Hürriyet, Osman Kavuncu ve Yeniköy mahallelerinde yaklaşık 200 ev ve işyerinin zemin ve bodrum katı sular altında kaldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri vidanjörlerle su çekme çalışmalarını sürdürüyor.
Zarar 50 milyon YTL
Samsun'da ise altyapıyı yıkan selin yaklaşık 50 milyon YTL tutarında maddi zarara neden olduğu belirtildi. Kentin büyük bir bölümüne halen doğalgaz verilemiyor. Özellikle Barış Bulvarı ile Gazi ve Ağabali caddeleri savaş alanı, altyapı yenilenecek. (dha, aa)