Sugözü online takipte

Yumurtalık ilçesinde saatte 450 ton taşkömürü yakarak elektrik üreten ve çevrecilerin tepki gösterdiği İSKEN'e ait Sugözü Termik Santralı, online takibe alındı.

ADANA - Yumurtalık ilçesinde saatte 450 ton taşkömürü yakarak elektrik üreten ve çevrecilerin tepki gösterdiği İSKEN'e ait Sugözü Termik Santralı, online takibe alındı.
Baca, atıksu arıtma ve filtrelerle entegre bir sistem kurulup elde edilen değerler otomatik olarak online sisteme aktarılmaya başlandı. Bu sistem de Adana İl Çevre Müdürlüğü ile de bağlantılı hale getirildi. Böylece santralın bacasından çıkan kükürt dioksit, azot oksit, karbon monoksit gibi zehirli gazlar ve toz miktarının ölçümleri, online olarak hem İl Çevre Müdürlüğü'nde, hem de müdürün dizüstü bilgisayarında 24 saat izlenebiliyor. Bu bilgileri kendi cep telefonu ile de irtibatlandıran İl Çevre ve Orman Müdürü Nebi Erol Metin, kirletici değerler sınıra yaklaştığında, telefonunda mesaj görüyor. Metin sistem kurulduktan sonra çok az uyarı mesajı aldığını belirtti.


    http://www.radikal.com.tr/7549337549330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.