Suikast silahı üreticilerine şok baskın

Suikast silahı üreticilerine şok baskın
Suikast silahı üreticilerine şok baskın
Konya'da polis 'suikast silahı' üreticilerine baskın düzenledi. Baskında kalem silahlar ele geçirildi.

Konya Jandarma Komutanlığı ekipleri, kalem görünümlü suikast tabancası üretip sattığı iddia edilen gruba yönelik operasyon düzenledi. 11 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 52'si kalem görünümlü suikast tabancası olmak üzere toplam 199 silah ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Beyşehir ilçesinde, organize suç örgütünün, kalem görünümlü suikast tabancası üretip satmaya çalıştığı bilgisine ulaştı. 9 ay süren teknik ve fiziki takip sonrasında Konya il merkezi, Beyşehir ilçe merkezi ve Üzümlü beldesinde 14 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda 11 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev, iş yeri, araç ve üzerlerinde yapılan aramalarda 52 kalem görünümlü suikast tabancası, 142 kısa namlulu yasa dışı özel üretim pompalı av tüfeği, 5 adet tek kırma av tüfeği ile kalem tabanca üretiminde kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

AYNI SUÇTAN DAHA ÖNCE DE TUTUKLANMIŞ

Jandarma ekiplerince Beyşehir'e getirilen şüpheliler E.N. (45), K.Z. (35), M.Ç. (29), H.C. (44), İ.S. (41), Ş.H. (25), G.S. (35), Y.K. (30), İ.C. (40), M.D. (33) ve S.K. (29), adliyeye sevk edildi. "Organize silah kaçakçılığı" ile suçlanan şüpheliler arasında yer alan, halen cezaevinde bulunan M.A'nın (40), daha önce aynı suçtan başka bir operasyonda tutuklandığı öğrenildi. Özel harekat timleri ile terörle mücadele ekiplerinin katıldığı operasyonda, Önder E., Ahmet E. ve Gazel G. isimli şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi emniyet müdürlüğüne götürüldü. Operasyonun devam ettiği ve gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.AA